Wpis z mikrobloga

Jak wygląda sprawa #import z chin do dalszej odsprzedaży? Na #aliexpress kupiłem już setki rzeczy, ale teraz chciałbym kupić kilka produktów, które chciałbym sprzedać dalej... Czy jest to możliwe w przypadku kupowania na aliexpress, czy dopiero odpowiednie papierki dostanę na alibabie? Jak najlepiej zacząć? Nie chodzi mi (póki co) o ściąganie całych kontenerów, a o pojedyncze sztuki lub kilka sztuk danego przedmiotu. Ale tak, żeby w papierach wszystko się zgadzało :)
  • 37
  • Odpowiedz
@kodishu: zazwyczaj po angielsku, wystawi Ci co będziesz chciał. Oni tego w żaden sposób nie rejestrują. Dla nich jest tylko ważne aby podczas wysyłki nie płacić wysokiego cła exportowego, dlatego zaniżają wartość przesyłki.
  • Odpowiedz
Czy na Aliexpress da się negocjować cenę indywidualnie przy większych partiach towaru, czy zostaje alibaba?


@kodishu: poważny biznes przez Aliexpress? Odpuść sobie, tam ceny są dużo wyższe niż gdzie indziej. A później będziesz sie dziwił jak to możliwe że inni Janusze z allegro sprzedają taniej niż Ty kupiłeś na Ali.

Duże problemy z tym żeby Chińczyk wystawił fakturę z właściwą wartością?

Faktura jest po Angielsku czy z krzaczkami?


@kodishu: po
  • Odpowiedz
@marchewkowy: w mojej branży na kilkanaście firm kłamstwa były bardzo sporadyczne (i chyba dotyczyły tylko terminu dostawy), raczej wykazują się niewiedzą i nieznajomością tematu. Nie przyznaja się, że czegos nie wiedzą, ale nie wprowadzaja też w błąd podajac nieprawdę. Po prostu zwlekaja tak długo, zadają tak dużo zwrotnych pytań, że samemu się skapnę, że to nie jest temat na rozmowe i proszę o kontakt do kogoś bardziej kumatego. Dlatego dziwie się,
  • Odpowiedz
@Wychwalany: Może nie tyle co kantują ale nie odpowiadanie na pytanie to też swego rodzaju kłamstwo, przekłamany czas dostawy to standard. Ostatnio np. Chińczyk powiedział że kończy produkcję dedykowaną dla mnie bo mu się nie opłaca i zwija tę część biznesu, po czym okazało się że to nie prawda i wystarczyło zwiększyć MOQ, oczywiście tego nie powiedział. To są niby niuanse ale jeśli masz 30-40 takich do ogarnięcia robi się wesoło.
  • Odpowiedz
@Wychwalany: nie chodziło mi o zakup większych partii przez Ali tylko czy tam się da znaleźć konkretnego dostawcę. Jeżeli tak to jak później załatwianie sprawę? Wszystko mailowo i przelew na konto?
  • Odpowiedz