Wpis z mikrobloga

@baltazarbaltazarowiczzewakin: TCS to progi rzędu 80% z matematyki rozszerzonej (dla porównanie 60-70% na zwykłej ujotowskiej), natomiast na IET/EAIIB agiehowskich progi to 900-940/1000 czyli 90% z matematyki rozszerzonej (760 punktów) i jeszcze 140-180 z angielskiego, czyli podstawa na 100 i rozszerzenie 40-80.
  • Odpowiedz
  • 0
@wielomianek: tak, można też robić przedmioty z obydwu kierunków na WMiI.
TCS to mnóstwo algorytmiki, zadań z olimpiad itd. jeśli przed studiami nie programowales to lepiej na zwykłą infę. Na TCS zakładają, że już ogarniasz dość dobrze C/C++ z chwilą przyjścia na studia
  • Odpowiedz
@wielomianek: studiowałem w sumie 3 lata infe na iet, agh i z tego co rozmawiałem ze znajomymi z tcsa to my mieliśmy więcej laborek i projektów, a oni bardziej zaglebiaja się w informatykę jako naukę. na pewno mają mocniejsza algorytmike.
  • Odpowiedz
@wielomianek: tu Ci nie doradzę, bo ja rzuciłem studia żeby zająć się pracą i nauką tylko tych rzeczy które mi są potrzebne i które mnie interesują ;) bezposrednio w korpo nie pracowałem więc nie wiem, ale pracuję dla korpo i nikt się o wykształcenie nie pytał, aczkolwiek wiedzę sprawdzali dość skrupulatnie :-P
  • Odpowiedz