Wpis z mikrobloga

@Inixi:

Art. 67.

1. Obywatel ma prawo do zabezpieczenia społecznego w razie niezdolności do pracy ze względu na chorobę lub inwalidztwo oraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zakres i formy zabezpieczenia społecznego określa ustawa.

2. Obywatel pozostający bez pracy nie z własnej woli i nie mający innych środków utrzymania ma prawo do zabezpieczenia społecznego, którego zakres i formy określa ustawa.

Art. 68.

1. Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

2. Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

3. Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

szczególnie polecam art 68 pkt. 2
  • 1
Powtarzam, tam nie ma napisanego stwierdzenia "DARMOWE LECZENIE", ten punkt jedynie stwierdza, iż leczenie osób bardziej zamożnych i mniej zamożnych kosztuje tyle samo. Tyle samo płaci podatnik, który przekroczył próg podatkowy co ta osoba, która pracuje za stawkę minimalną. Czyli, że ja wykupuje pakiet A, za którego płacę 50 zł, a w rzeczywistości zarabiam 1000zł, a jeżeli mniej zamożna osoba chce ten sam pakiet to też płaci 50 zł. Jako, że prawo