Wpis z mikrobloga

Jakaś dobra defensywna taktyka na mecz LM ? Gram feyenoordem i mam mecz przeciwko chelsea. U siebie wygrałem 2:1 (ciężko wymęczone) teraz gorzej bo na wyjeździe gram ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakieś pro tipy by chociaż zremisować ten mecz ? I pytanie mam jak ustawić najlepiej ofensywne rzuty rożne ? Słyszałem że na krótki słupek najlepiej ale jak tak ich ustawiam to co rzut rożny to żaden z moich nie dotyka praktycznie piłki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#footballmanager #fm #fm16
  • 8
@MojHonorToWiernosc: starałbym się raczej nie wymyślać niczego od nowa, a bazować na ustawieniach znanych przez piłkarzy. Na pewno ogranicz bocznych obrońców do defensywy. Cofnięcie do obrony bez pułapek ofsajdowych. Bez pressingu i przeszkadzania bramkarzowi. Jak masz szybkich napastników i będziesz mocno zepchnięty to np. podania na wolne pole do napastników. Jak masz problem z rozegraniem to dalekie wykopy bramkarza. No i mentalność od standardowej lub niżej.
@Niko23: Z rozgrywaniem piłki problemów nie ma wręcz przeciwnie, gorzej jest jak chelsea będzie robić kontratak (ma szybkich zawodników i w tym problem).Największy problem mam ze skutecznością akurat po losowaniu LM wypadł mi główny napastnik i nie zagra sobię już raczej do końca sezonu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dziesiątki akcji sam na sam a jest problem z wykorzystaniem ich. Zastosuje się do tych wskazówek zobaczymy może coś
@MojHonorToWiernosc: Ja tam zawsze mowie, ze taktykę to trzeba ustawiać pod piłkarzy. W ogóle Chelsea pewnie gra dużo skrzydlowymi czy tam z kontry to dajesz węższe pole gry, krycie na dystans, dajesz bocznym obrońcom obrona, a skrzydlowym wsparcie. Na rzuty rożne to daj kogos dobra skocznoscia, kogoś silnego żeby przeszkadzal bramkarzowi no i przydałoby się miec kogoś kto dobrze wykonuje stale fragmenty. Z różnymi to tak jest, czasem przez 3 miesiące
@MojHonorToWiernosc: A w ogóle w LM w FM tak jest ze możesz najbardziej dokladnie ustawić taktykę i zespol a i tak #!$%@?, najczęściej tak jest w meczu rewanżowym, jak pierwszy wygrales. Kiedys wygrałem 6-2 z United, żeby później przegrać 0-4, albo kiedys przegrałem z Atleti w półfinale 0-4 na wyjeździe, żeby potem wygrac 6-1 :D nie ogarniam tego dobrze, ale z własnego doświadczenia moge powiedziec żeby nie bronić sie tylko od