Wpis z mikrobloga

Od paru dni, co noc, robię sobie wieczór z kolejną animacją z Batmanem, moim ulubionym superbohaterem z wczesnego dzieciństwa (potem na to miejsce wszedł Spider-Man za sprawą kreskówki puszczanej po 30 Ton na TVP2). Za mną już Batman: mask of the Phantasm, który w niejednym rankingu jest na 1. miejscu, Batman: Under ther Red Hood i Batman: Year One. Za młodziaka, w połowie lat 90-tych, kochałem animację z Batmanem - chyba każdy wie o którą serię chodzi. Klimat, muzyka, ten klimat noir. Puściłem sobie Mask of the phantasm i przypomniały mi się stare czasy, ale... już nie było tak fajnie. Płaskie postacie, przewidywalna fabuła, tani romans, nic specjalnego. A projekty postaci..no już jakoś te kwadratowe szczeny i bardzo uproszczone kreski to nie to. Potem poszło under the red hood. Mniej burtonowskiego mroku, za to wiecej wybuchów i akcji. Całkiem spoko, nieco przesadzony film sensacyjny, mocno nastolatkowy, ale Year One...oo tak, to było to czego szukałem! Już sama kreska zdradza, że czeka nas coś bardziej dojrzałego. Ten film to jak taka gorzka czekolada deserowa. Ciemny klimat, posępne Gotham, ale nie za sprawą samego wzorcnictwa architektonicznego czy wszędobylskiej czerni, ale poprzez to całe zepsucie społeczeństwa, którego nie bano się tam pokazać (narkotyki, krew, przemoc wobec kobiet, prostytucja, w tym nieletnich - i związek, bodaj dzieciaka, z jedną z kanonicznych oponentek Mrocznego Rycerza). Batman jest gosciem z krwi i kości, walki są emocjonujace, bo faktycznie czuc wysiłek, jakiego wymaga pokonanie bandziorów, czy tym bardziej wyszkolonych policjantów. Dodatkowo brak komiksowego patosu... No zwyczajnie wyszło super! Polecam!:) A przede mną kolejne produkcje na następne dni... :)
#batman #animacja #dccomics #komiks #film
  • 8
@Kokos: A właśnie, pamiętam, że potem jeszcze było Batman Beyond. Na początku nie mogłem się przekonać, ale potem bardzo polubiłem. Widziałem, że też powstała pełnometrażówka, ale nie chcę jej "konsumować", bo boje się, że będzie jeszcze większe rozczarowanie po latach jak przy "Phantasm...". Przede mną na ten moment jeszcze "Batman vs Robin" z 2015 roku, Batman: The Dark Knight Returns part I i part II (tutaj spodziewam się czegoś na miarę
B.....d - @Kokos: A właśnie, pamiętam, że potem jeszcze było Batman Beyond. Na począt...

źródło: comment_kOej2ya9k12xpdWoN7q7D31SFHQfq2bV.jpg

Pobierz