Wpis z mikrobloga

Ostatnio kupiłem sobie 230 sztuk dyskietek. Wprawdzie potrzebowałem tylko 20-40 sztuk, ale podzwoniłem po wszystkich sklepach w Białymstoku i nigdzie nie mieli. Dopiero na samym końcu jakiś sklep znalazłem, gdzie były. Jedyny sklep to miał. Więc pojechałem tam i potargowałem się ze sprzedawcą, że wezmę 21 opakowań TDK MF-2HD, jedno pudełko Platinet Media też MF-2HD i jakieś jedno pudełko nołnejmów żółtych. Skoro to był jedyny sklep, w którym były dyskietki, to warto kupić ich większy zapas. Może się przydadzą w przyszłości? Mam zamiar sobie ponagrywać trochę gierek amigowych. Z tego co przeczytałem na internecie, to akurat na dyskietki MF-2HD powinno się dać nagrać ADF-y i Amiga je odczyta bez problemów. Jeśli nie - no to wtopiłem 200zł, bo tyle za to wszystko dałem. :/

Sądzę jednak, że nawet jeśli nie będą mi działały, to stratny nie będę. Na allegro dyskietki chodzą po cenach 20-40zł za paczkę 10 sztuk. Nawet jak paczkę sprzedam po 10zł, to i tak wyjdę na zero. Więc nie stracę. A może nawet i zyskam coś na tym jeśli dam wyższe ceny? Zastanawiam się jednak po co w dzisiejszych czasach tyle ludzi kupuje dyskietki na allegro i to w takich wysokich cenach. Nie sądzę by nadal ktoś je kupował do nagrywania gierek na Amigę. Co ludzie w 2016 roku robią z dyskietkami? Co tam można takiego nagrać? W dobie pendrive'ów, wszechobecnego internetu...? Kojarzy ktoś z was jakichś ludzi, którzy nagrywają coś na dyskietki i jeśli tak - to co nagrywają?
#amiga #dyskietki #elektronika #komputery #retroarchiwizacja
  • 17
Z tego co przeczytałem na internecie, to akurat na dyskietki MF-2HD powinno się dać nagrać ADF-y i Amiga je odczyta bez problemów.

Ciekawy ten internet, dużo ciekawostek można w nim wyczytać...
@verruct: @Axelio: to nie do końca jest mit :) kolega co pracuje w ZUS to wyjaśniał o co chodzi z tymi dyskietkami - tam po prostu zablokowane do niedawna były porty USB i komputery nie były podłączone do internetu aby żadne dane nie wyciekały.. jeśli już trzeba było coś przenieść to przenosiło się dokument na dyskietce, którą później się niszczyło... teraz już mają jakieś tam szyfrowanie i przesyłają to przez