Wpis z mikrobloga

@MokrySuchar: forbot Ci pomoze. Ustal sobie co chcesz programowac. Maszyny? Mikrokontrolery? Pisac strony internetowe? Aplikacje na urzadzenia mobilne? Programy na kompa?

Zeby najprosciej nauczyc sie o co w tym chodzi w programowaniu to na maszyny jezyk drabinkowy do programownaia sterownikow PLC. Jesli programy to C++ chyba bedzie rozsadna podstawa a do stron to podstawy htmla. Jesli C++ jest nie do ogarniecia to zacznij od pascala bo nigdzie nie jest to tak
@MokrySuchar: Najpierw wybierz jakiś język na początek (osobiście proponuję Java, C++ lub Python), a potem najlepiej sprawdź na stackoverflow jakieś zasoby (na początek najlepiej książki, potem też blogi czy tutoriale) i powinno być ok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z taką ścieżką nauki 15k powinno wpaść dosyć szybko ( ͡$ ʖ ͡$)
@MokrySuchar: na pewno nie C++, szybko się zniechęcisz. Nie rozumiem jak można to komuś polecać na pierwszy język. Sam programuje, głównie w C od ponad 2 lat zawodowo, wcześniej dużo hobbystycznie i w C++ jestem kompletnym amatorem. Ten język jest owszem potężny, ale razem ze swoją biblioteką standardową i kilkoma innymi których wymaga się wszędzie (boost) wymaga co najmniej kilku lat nauki żeby być chociaż średniakiem.

To jak na pierwsze auto
@MokrySuchar: Czyste proste C to jest dopiero tragedia. Nauczy się chłopak tego a później będzie musiał się większości oduczyć.

@krzys0000: Ja bym i tak polecił C++ - jako że nauczysz się programistycznego myślenia i będziesz miał dobry start w bardziej rozwinięte języki (polecam Java albo C#, ew. Python).

Do nauki, wg. mnie żadne kursy tylko Symfonia C++ - skoro i tak masz dużo czasu, to ta książka przyzwoicie opisuje mankamenty
Polecam C, czyste proste C, najlepiej w wersji ANSI. Kompletny podręcznik z opisem podstawowych bibliotek ma niecałe 300 stron (podręcznik do podstaw C++ ma kilka tomów i chyba ponad 3000 stron).


@krzys0000: To poleciales.

Dokumenty maja odpowiednio 700(dla C11) i 1200(dla C++14). Skad ty wytrzsanoles ponad 3k stron....

Boosta wymagaja tak samo czesto ja gLib i POSIX w C.
@Trytka: teraz to nic nei chce robic. Wiesz, jestem tylko gówniarzem, który widzi coś fajnego w pisaniu kodu, chcę sprawdzić czy dam radę się tego nauczyć i jak dam radę to dopiero wtedy będę myślał o celach
@MokrySuchar: Masz <18 lat czyli pewnie 17. Ja zaczynalem dwa lata wczesniej od Pascala, ale od zawsze wiedzialem ze chce to robic.

Jak nie masz konkretnych celow i nie bardzo wiazesz z tym swoja przyszlosc to Python, szybko bedziesz mogl pisac "powazne" programy. Jak masz duzo motywacji i samozaparcia to C ze wzgledu na wskaznki.