Wpis z mikrobloga

@SzCzoteckY: A musiał ktoś zgłaszać? - wystarczy, że moderacja stosuje działania prewencyjne/profilaktyczne w sytuacji zagrożenia utraty kontroli pod hasłem "nieodpowiednie treści" wobec użytkowników stających się "celebrytami" serwisu, którzy mogą "porwać" społeczność w jakiejś sprawie.
Wystarczy co jakiś czas krótki ban, aby spacyfikować delikwenta, który za bardzo się wyróżnia. Sprowadza się go na ziemię, by ograniczał swoje zaangażowanie w serwisie. Odzyskuje się tym samym pełnię kontroli nad społecznością.
@Ginden: najlepsze, że kiedyś było mówione ze strony administracji, że do takich rzeczy można założyć drugie konto tylko trzeba się o to najpierw zapytać. Misterius nie doczekał się odpowiedzi a sokytsinolop jak napisał że chce drugie konto żeby to z niego były publikowane wpisy pod tym tagiem to dostał odpowiedź w stylu że tak się nie da bo tagi nie są przypisywane do konta i nie są jego. XD

Szkoda, że
@SzCzoteckY: nie wiem za co dokładnie dostał bana. Niemniej tak jak @Ginden wyżej napisał, przepuścił coś co już było przesadą. Lubię ten tag, obserwuję i szanuję, że twórca zajmuje się nim bez żadnych korzyści z tego (no, może poza atencją), niemniej jakby nie patrzeć wszystkie wpisy/komentarze są moderowane (dopuszczone lub nie), więc powinien być traktowany jak każdy inny użytkownik (w sumie bez moderowania ich pewnie dawno zaliczyłby perma) bo ponosi odpowiedzialność
@Ginden:

Ban dla sokytsinolop to skandal.


Nie przesadzaj, ten ban nie jest tu żadnym skandalem. Jeżeli ktoś publikuje wulgarne i obraźliwe treści, w tym nazywa innych śmieciami i "ku***mi", to normalnym jest, że skończy tu z banem. Tłumaczenie, że nie były to jego komentarze nie jest tu żadną okolicznością łagodzącą. Komentarze zostały opublikowane z jego konta - właściciel miał więc obowiązek zadbać o to, by komentarze nie były wulgarne, obraźliwe i
I taka jest praktyka moderacji, że tego typu treści nie dają bana tylko najwyżej ostrzeżenie.


@Ginden: I tu również nie masz racji. Przy pierwszym "potknięciu" zdarza się, że moderacja zastosuje ostrzeżenie. Ale jeśli użytkownik był już ostrzegany wcześniej, a nawet zdarzyło mu się mieć bany, to ban po takim komentarzu jest standardową procedurą. Zresztą o czym my tu rozmawiamy - gdyby komentarz ten był skierowany do Ciebie, a użytkownik po czymś