Wpis z mikrobloga

Mircy z #wow #worldofwarcraft , decyzja zapadła - chcę zacząć grać w WoWa na oficjalnych serwerach. Do tej pory grałem jedynie na privach, więc nie mam zielonego pojęcia jak zacząć - muszę najpierw pobrać wowa (jaki patch, skąd?), wykupić abonament (gdzie najtaniej? Na jak długo?), czy przysługuje mi ileś tam lvl gratis? Ostatni dodatek z jakim miałem do czynienia to cata, później były pandy bodajże, a dalej? Znacie może jakąś stronkę gdzie wszystkie zmiany dodatek po dodatku byłyby w miarę sensownie opisane? Polecicie jakiś serwer na początek? Zależy mi na dużej ilości Polaków, ale Burning Legion ma taką opinię, że chyba podziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 23
@robertx:

muszę najpierw pobrać wowa (jaki patch, skąd?)

Instalujesz Battle.net i pobierasz WoWa z serwerów Blizza.

wykupić abonament (gdzie najtaniej?

Battlechest na allegro. Masz w tym wszystkie xpacki do MoPa (vanilla, TBC, WotLK, Cata, MoP) włącznie + 30 dni gry - kosztuje to jakieś 50 zł.

czy przysługuje mi ileś tam lvl gratis?

Kupując najnowszy dodatek - WoD - dostajesz boost do 90 lvl. Jak zrobisz preorder Legionu to dostaniesz jeszcze
@Nymphis: @robertx: warto zaznaczyć że:
na allegro próbują często wydymać i za cenę normalnego battle chesta sprzedają przestarzałe czyli bez wszystkich dodatków.

Prepaid tylko na allegro - ceny zwykle są poniżej tych powszechnych

Znajdź sobie jakiegoś ziomka nawet wśród mirków komu mógłbyć dać raf-a - macie razem 300% więcej xp dzięki czemu możesz w moment nabić 100lvl - on dostaje miesiąc gry za darmo, mounta, i darmowe levele jeśli będzie
@voores: Mam bardzo różne godziny gry, więc nie chciałbym od siebie nikogo uzależniać; chyba wolę pograć bez RAFa; w swoim tempie poznać tę grę jak wygląda na prawdę, nie tylko na prywatnych serwerach.
@Nymphis: Dzięki za długą i wyczerpującą odpowiedź :-) Jak kupię takiego np battlechesta: http://www.3kropki.pl/p/world-of-warcraft-5.0-pc.html?gclid=CIXyp7eU88sCFesGcwod8mgGEg
To w środku mam jakieś płyty dvd, zapewne instalki podstawki + wszystkich dodatków, a patche po kolei pobieram - domyślam się, że pobiorą
@robertx: W kwestii serwerów: Burning Legion to polska Horda, Defias Brotherhood to polskie Przymierze. Nie daj sobie wmówić, jak to jest źle na BLu wcale tragedii nie ma ;) Jest bardzo dużo porządnych gildii.
Kwestie ilości online - biorąc pod uwagę cross-realm (połączenie dynamiczne serwerów), ma to bardzo małe znaczenie. W sumie obecnie tylko przynależność do gildii i robienie mitycznych rajdów uzależnia od danego serwera.
Mogę jeszcze polecić ten tekst,
@robertx: BL był jest i będzie największym i najlepszym serwerem z polskim community, a stękają tylko pierdoły i niedorajdy które nie potrafią używać /ignore albo report-spamu na trollach, sorry ale taka prawda. Tacy jesteście wrażliwi, jak wy podstawówke/gimbaze przetrwaliście? Wszystko się sprowadza do znalezienia odpowiedniej gildii - ale ta kwestia dotyczy każdego serwera. Jak nie BL to tylko Argent Dawn, ewentualnie defias.
@voores: @Blizzone: @GromorG: @Nymphis: Battlechest już w drodze do mnie, będzie jutro / pojutrze; o serwerach też już dzięki Wam jakieś tam pojęcie mam, ale mam też jeszcze jedno pytanie, od odpowiedzi na które zależy jaką klasę wybiorę - jak długo w czasie expienia czeka się na rdfy, przykładowo jako DPS? Grając na privach przyzwyczaiłem się do tego, że rdf ma rację bytu w czasie expienia gdy się
@robertx: W przypadku blizzarda nie ma co mówić o ilości graczy na realmie w takim porównaniu do populacji realmu priva, bowiem Blizzard ma coś takiego jak cross-realm, czyli widzisz graczy z innych realmów, możesz z nimi raidować, etc.