Wpis z mikrobloga

Kręci się to od wczoraj ta afera na wykopie ale bez większego echa ale ludzie co tu się #!$%@?ło to ja do tej pory się zastanawiam XD

TO JEST #!$%@? DRAMAT.

TU JEST ZNALEZISKO, KTÓRE AŻ CZEKA BY ZNALEŹĆ SIĘ NA GŁÓWNEJ:

http://www.wykop.pl/link/3098093/czy-szef-wypoku-michal-bialek-wyludza-pieniadze/

Za podobne oszustwo w Poznaniu zatrzymano już inne osoby.

WYKOP SIĘ WŁAŚNIE WPLĄTAŁ W BARDZO NIEBEZPIECZNĄ GRĘ.

Jesteście właśnie świadkami ogłupiania społeczeństwa ze strony wykop.pl. I to jest afera a nie jakieś kozy czy inne cuda na kiju. Tutaj jesteście poszkodowani ja, wy, reszta społeczeństwa a nawet rząd.

Wykop stając się siedliskiem pisowskiej propagandy posunął się o krok dalej XDD

Co łączy wykop.pl, program 500+ i ministerstwo cyfryzacji? Pomyślicie sobie: NIC.

Otóż jesteście w błędzie. Od kilku dni na wykop.pl wisi sobie sponsorowana reklama. Nic nowego. Gdy tam wypełnimy wniosek pojawia się taka informacja:

https://wniosekrodzina500plus.pl/

Licencja na korzystanie z naszego oprogramowania w celu wypełnienia wniosku nie wymaga opłat, a żeby wydrukować sporządzony przez Ciebie wniosek opłata licencyjna wynosi jedyne 10 złotych


Więc w tym momencie wykop.pl reklamuje jak oszukiwać społeczeństwo i na darmowym wniosku zarabiać pieniądze.

XD Amber Gold wersja wykop

Zapis w licencji oprogramowania.

Okazuje się, że licencjodawcą jest AppVerk Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Po wyszukaniu owej spółki w KRS okazuje się, że Michał Białek oraz "wykopowy" holender Brecht Bakker są w zarządzie tejże firmy. Czysty przypadek, że to także zarząd wykop.pl. No i oczywiście przypadkiem jest też, że wykop.pl i AppVerk mają ten sam adres siedziby.

Jak zauważył @hahacz w tym wątku AppVerk jest właścicielem 2/3 udziałów wykop.pl. (polecam wszystkie komentarze hahacza tam bo są trafne nawet i do tej sytuacji)

By wam wyjaśnić o czym tam pisał hahacz bez wchodzenia to Michał Białek poprzez firmę AppVerk ma 2/3 udziałów wykop.pl (na wykopie jest w zarządzie). Dzięki temu nie można się go pozbyć z wykopu. 10/10. 1/3 należy do rodziny Brechta Bekkera, który też w tą sprawę jest zamieszany.

Nagle dowiadujemy się także, że owa domena jest z wykop.pl powiązana.

Tak więc Michał Białek wraz z Brecht Bakkerem przy pomocy wykop.pl czerpią zyski na ludzkiej niewiedzy. Do tego łamią prawo co prawdopodobnie ZAUWAŻYŁA MINISTER CYFRYZACJI! przetwarzając dane ludzi bez ówczesnego zarejestrowania tego w odpowiednich instytucjach. Co śmieszne piszą na stronie głównej tego czegoś, że nie przechowują żadnych danych XDD

MAFIA

Wykop właśnie sam sobie strzelił w stopę albo w głowę xDDD

Na zdjęciu wpis pani minister.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc @Ginden @marianbaczal

Coś dla was @PolsatNewsPL

Kolejna odsłona wykopowej dramy już o 18:00. (nie są te afery ze sobą powiązane) Gdybym został zbanowany albo wpis zaginął śmiercią administratorską proponuję kopiuj – wklej i niech płonie.

#afera
Pobierz
źródło: comment_KvS8rSIPpZXnkisekz4w0XZBzaraE7SM.jpg
  • 273
@Gruszka1992 @spluczka: Napisałem o tym jako ciekawostkę:
http://www.wykop.pl/wpis/17210273/niektorzy-zamiast-marudzic-na-pis-to-robia-biznesy/

A wy rozkręciliście z tego aferę :D

Można przyczepić się do zbierania danych, bo poza tym jest całkiem dobrze określone, że to tylko program aby ułatwić napisanie wniosku. Na końcu jest też jasno określona cena. Nie nadaje się na nazywanie @m__b oszustem i porównywanie tego do wyłudzeń z sms premium (myślałem zresztą, że to znowu oni i dlatego sprawdzałem domenę).
@Gruszka1992: Nie rozumiem tej #gownoburza
Ktoś zrobił platformę pozwalającą wypełnić wniosek i chce na tym zarobić ok, czemu nie. Jak nie chcesz wypełnij wniosek w inny sposób. Nikt Cię nie zmusza korzystać właśnie z tej platformy.

Co do GIODO to wniosek który jest tam wysłany może być przetwarzany 6 miesięcy(!) zanim podmiot uzyska odpowiedni wpis. A te uchybienia z przetwarzaniem danych to poczekajmy na opinię GIODO, no chyba że są tu