Wpis z mikrobloga

@devel9k: Ja lubiłem moją maturę ustną z polaka. Przygotować i omówić wybrany temat. Ogólnie to 2-3 tygodnie roboty max i potem nauczyć się tego na pamięć. Super sprawa, dużo wtedy ogarnąłem prawidłowym badaniu literackim. Wyszła stówka. A teraz to milion pytań ze wszystkiego i daj boże żeby pamiętać taki zakres materiałów ze szczegółami. To była matura w 2011.
@chrupek18: na próbnej miałem pytanie - Jaka jest funkcja zdrobnień w języku? Odwołaj się do tekstów kultury i własnych doświadczeń - jedyna lektura jaka mi przyszła na myśl to Ferdydurke.

Matury ustne są w ogóle z dupy i nikomu nie potrzebne, i tak nikomu się one nie liczą na studia.
@devel9k: wszystko zrobia, żeby człowieka #!$%@?. Według mnie ustna matura powinna weryfikować umiejętności poprawnego posługiwania się językiem, prowadzenia kulturalnej wypowiedzi/rozmowy, ale nieee uczeń musi przy tym znać durne książki jak Ferdydurke, znać wszystko to, czego powiedzmy, że się uczył przez 6 lat...Po co? Ja się pytam po co??? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na rozszerzenie, no dobra, ale na podstawie. Bardziej jestem przerażony ta "rozmową" o niczym niż
@Colek: No tak, słyszałam nawet o motywach tatarskich ( ͡° ͜ʖ ͡°) przerabane, ale robiąc coś przez trzy lata to na pewno coś się wymyśli i będzie lało wodę. Chodzi mi o osoby co nie robią kompletnie nic, tylko w ten sam dzień przerabiaja pytania i mają wyższy wynik od Ciebie, albo byłeś na poczatku i dostałeś pytanie jakiego jeszcze nie było na necie ( ͡°
@devel9k: Wielka mi zmiana. Oni chyba nie rozumieją, że pytania nie krążą wewnątrz szkoły, tylko na fejsbukowych grupach XD Nic się nie zmieniło, znowu po 30 minutach od pierwszych matur, czyli koło godziny 7 rano, będą znane wszystkie pytania.
@Colek: Przecież tematy językowe to najłatwiejsze są, bo można z własnych doświadczeń korzystać. Ten temat co dałeś jest prosty, bo można lać wode. Matka mówiąca zdrobnieniami do dziecka - czułość, bajki dla dzieci - przystępna treść itd.

Szkoły też nie chcą żeby uczniowie uwalili na ustnej z polskiego, więc zazwyczaj szepną słówko komuś z komisji ( ͡º ͜ʖ͡º)
Słyszałem, że gościówa totalnie nic nie powiedziała, bo
@devel9k: Odwrócić kota ogonem i debile z majzy będą płakać, że Polska jest krajem, gdzie humaniści i przyszli studenci kierunków językowych mają przesrane przez obowiązkową majzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zawsze byłem zwolennikiem całkowitej dowolności w wyborze przedmiotów na maturze - ścisłowiec niech weźmie sobie majze, fize, etc. a human polski, wos, historie, języki - czyli to co każdemu jest potrzebne na dany kierunek. Po co ścisły