Wpis z mikrobloga

Pytanie mi się zrodziło...
tl;dr;
żona ma nową pracę i wg. mnie dali jej za mało $$ za delegacje

Mamy niespełna 2 letnią córeczkę, #rozowypasek poszedł do nowej pracy, ja mam nieregulowane godziny pracy (umowy o dzielo) - ale głównie pracuje w nocy (jak czas pozwoli to w dzień).
I teraz sytuacja:
Moja była w delegacji 4 dni poza domem, wróciła stęskniona, doczekała pierwszych cebulionów i patrzy - dostała 90 zł dodatku za delegację. Na początku zacząłem się śmiać że będzie chciała zaraz wrócić do kuchni, ale po chwili przypomniałem sobie, że w ciągu tych 4 dni zapłaciłem prawie 400 zł za opiekę nad dzieckiem...

Moje pytanie - czy pracodawca może tak to rozliczyć?

W tym miesiącu ma mieć kolejny wyjazd 3 dniowy.. ja będzie tak częściej to będę dopłacał do jej pracy... ( ͜͡ʖ ͡€)

#praca #dziecko #prawo #prawopracy #cebuliony
  • 14
wyczytałem w necie, że teoretycznie dostaje się dodatkowo 30zł/dzien.. padłem :D
jeszcze jak się za czasów #foreveralone wyjeżdżało to do przełknięcia, ale teraz przy małej to przefikane :)
Do tego na 500+ też się nie łapie :P chyba muszę się zarejestrować jako bezrobotny żeby lepiej żyć :)
@Adams_GA: Rozumiem, ale w umowie ma 8h (8-16) pracy i teraz jeżeli wyjeżdza w Poniedziałek o 16, a o 21 jest na miejscu (kawał drogi) - to już automatycznie w aucie / busie siedzi praktycznie po godzinach. Do tego noc poza domem. I to jest dla mnie dziwne, bo rozumiem że podpisujesz umowe o prace i wiesz ze codziennie musisz dojechać np 100km - godzisz sie na to, ale jak masz
@Adams_GA: Jest to dla mnie zrozumiałe, ale nie może robić tego co ma w obowiązkach (opieka nad dzieckiem) więc komuś musi za to zapłacić (czyt. płacę ja :P )

Problem jest w tym, że nasi rodzice mają firmy/pracują na etatach więc nie mamy nikogo kto zajmie się mała w takich sytuacjach. Musimy płacić opiekunce - stawka za opiekunkę to 10zl/h, jeżeli żona wyjeżdża to ja muszę ok 100-130zł dziennie wydać na
@Adams_GA: Wiesz, rozumiem że jej nie płacą bo nie pracuje, ale w takim wypadku powinno przysługiwać prawo do odmowy wyjazdu. :) problem pojawia się kiedy takie wyjazdy stają się powtarzalne a nie raz na 6 miesięcy :)