Wpis z mikrobloga

@Nynek: W grzałce pokazanej na pierwszym filmie transport liquidu najprawdopodobniej leży, tyle tej waty tam nawciskał że będzie mieć dry hita co dwa buchy. Na drugim filmie przedstawiono prawidłowy sposób wickowania subtanka. Chociaż to też zależy, bo jeżeli w pierwszym filmie gość miał jakąś watę wcześniej ponadrywaną (czyli rzadsze włókna), to mogłoby się to udać, ale wątpię.
@Nynek: nie mam subtanka, ale wydaje mi się, że wersja #1 spowoduje dryhity, bo waty jest zdecydowanie za dużo. Najlepiej sprawdzić obie wersje w praktyce. Płatek waty to 50gr
@Nynek: podejrzewam, że dajesz odrobinę za mało (ale nie dawaj tyle co na #1, wata musi zasłonić otwory w bazie i tyle. Albo spróbuj ją ułożyć przy otworach, może masz wystarczająco dużo tylko tam luzy są.
@Nynek: kurde, nie mam bazy, tylko gotowe rba ale na moją logikę jak wata dotyka do otworów, to lq nie ma jak uciec dołem. Ale jak jest jej za dużo to będą dryhity.
@vgf_: Czyli jednym słowem otwory maja być zatkane watą a nie zostawiać odrobinkę miejsca, będe próbował i sie uczył, na pewno kolejne pytania sie pojawią ale to pewnie już w samym kręceniu grzałek bo dopiero suboxa mam od 2 tyg
@Nynek: zasadniczo wszyscy wickuja tak: zaraz za grzalka pchnij wate tak, zeby dotknela decku zgieciem, a druga czesc waty ma isc w gore i przyslaniac otwory. mozesz dac tej waty wiecej, mozesz dac mniej i ja 'rozczochrac', najwazniejsze to zeby przyslaniala otwory. ja skrecam w miare luznego scottish wick roll i z niedomknietym capem 'przewlekam' rolke przez otwor, pozniej przez grzalke i drugi otwor. na koncu docinam ja tak, zeby wystawala
@vgf_: ok, narazie zawickowałem po 3 próbie nie cieknie a juz z 15 min czekam. Pytanie mam jeszcze co do drutu. Jaki kupić, chodzi mi o taki podstawowy bez tam żadnych zabaw w jakieś wymyślne grzałki, na to przyjdzie czas