Wpis z mikrobloga

#sprzet #komputery #zakupy #pomoc #wiedzmin3 Mireczki potrzebuję pomocy. Bardzo chciałbym zagrać w wieśka 3 ale z komputerem trochę słabo. Mam już paroletni komputer tzn:
procek- amd athlon II x4 630 2.8 ghz,
grafika- ati radeon HD5770
4 giga ramu i płyta główna GA-MA770T-UD3P

Pytanie jest takie: czy jak dokupię radeona r9 380 to wiesiek 3 pójdzie a procka wystarczy podkręcić? Czy może koniecznie nowy procesor? A jak tak to jaki bo grafika wydaje mi się bardzo dobra wydajność/cena. A może lepiej opłaci się tańszą grafike a procek podkręcić a wiesiek i tak pójdzie? Boję sie o kompatybilność z płytą główną ... Pomożecie ?( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
@xatu: Ciężko powiedzieć bo CPU słabe. Choć o ile pamiętam w W3 można grać na relatywnie słabym cpu (jedynie w novigradzie będą ostre spadki ) . Jeśli byś się decydował na zmianę GPU to przy tym procesorze bierz Nvidie bo mniejszy narzut na CPU. A przy tak lecimy CPU każde odciążenie CPU jest na wagę złota. ( Mowa oczywiście o Dx11 bo DX12 nie jest jeszcze popularny wiec nie biorę go
Planowałem budżet zamknąć w 1500 zł jak już ( ale za tą cenę to już by były medium/high w 1080p co nie ?) Nie dało by się tak tylko żeby na minimalnych bez straty klatek poszedł jakoś? Nie musi być 1080p. @variv jeżeli chodzi o gpu to co by pasowało do tego procka albo jaki zestaw cpu/gpu polecasz ?
@ganicjusz Wiesz, to tylko fundusz na procesor i grafikę więc nie powinno być tak źle... Może GeForce GTX 960 OC i Intel Core i5-6400 czy procesor za szybki ? No i z tym prockiem to i płyta głowna chyba mówi papa
@xatu: No i potem częstotliwość RAM i płyta główna będą wąskim gardłem. A zaraz potem zasilacz do wymiany... A ić pan w #!$%@? z wymianą pojedynczych elementów. Nigdy na tym dobrze nie wyszedłem.
@xatu: Jak chcesz zmienić procesor i to zmieniasz już płytę, a jak płytę to już jak nowy komputer. Ja powiem tak: grałem na Q9550, HD5850 i 4GB RAM DDR2 . W terenie dawało radę, nawet na średnio-wysokich. W Novigradzie było ciężko (10fps ze spadkami do 0) i tylko przez to nie przechodzę gry powtórnie :D