Wpis z mikrobloga

Mirki, szybka opinia na temat telewizorów Sony i Samsung. Mam do wyboru tv Samsung UE48J5100 oraz Sony KDL-48W705C.

Wiem, że jeden jest smart a drugi nie, ale na smarcie KOMPLETNIE mi nie zależy. Problem polega na tym, że tv musi być ze sklepu nie dla idiotów, bo mam tam sporo kart upominkowych do wykorzystania do końca marca.

Zależy mi na jakości full hd, dużej ilości obsługiwanych formatów filmowych z usb i przede wszystkim jakości komponentów.

I na tym polega problem. niecałe 2 lata temu kupiłem Samsunga 32eh4000 i do tej pory uległ on 2 poważnym usterkom. Rodzice zaś kupili 9 lat temu Sony KDL-40EX500 i nie miał on żadnej usterki do tej pory, a jest użytkowany kilka h dziennie.

Wiem, że ta próba nie jest wiarygodna (mój Samsung mógł być po prostu felernym egzemplarzem, s tv rodziców wyjątkowo udanym), dlatego proszę was o opinie. Który polecacie i dlaczego?

#telewizory #smarttv #technologia
  • 6
@brck89: poczytaj w necie trochę i sam zdecyduj, tyle opiń ilu ludziów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kiedyś miałem kupę lat #sony bez żadnej awarii, pózniej #philips ten po jakiś 6 lat złapał awarie, teraz mam #samsung od jakis 3 lat i nie nażekam jest dobrze... więc wybierz co ci pasuje, poczytaj itp. zdecyduj. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@brck89: Samsung ma kondensatory do bani i dużo większe prawdopodobieństwo ze padnie. Sony nie ma tego problemu, ale za to ma bardziej przestarzałe oprogramowanie i gorzej aktualizowane. Ja na swoim sony nie będę mógł oglądać netflixa, słabo z youtybem itp. Trzeba kombinować w inny sposób. Mam soniaka od 2010 46" bezawaryjny. Sąsiad na Samsunga z tego samego roku, ma gorsze kolory, lepsze multimedia i też się nie popsuł.
Jestem rozczarowany, liczę