Wpis z mikrobloga

@waterwater: I tak, i nie, zależy co masz na myśli. To urządzenie jest zaprojektowane jako rozszerzenie perkusji akustycznej, nie zamiast niej. Wbudowane brzmienia to głównie cowbell, trójkąt, tamburyn, dzwonki, clave itd. Kick i snare są tylko ze dwa sample czysto elektroniczne, żadnych hihatów, bieda aż piszczy. Tak więc dopóki nie podłączysz tego przez MIDI do komputera i nie uruchomisz np. XLN AD2, to wiele na tym nie pograsz. Pałki oczywiście musisz
@NeXIcE: chodziło mi o coś na czym można w domu poćwiczyć, najlepiej nie podłączając do komputera, no i żeby było pare tych podstawowych dźwięków stopa, werbel, hh albo ride, takie rockowe brzmienie bardziej
@waterwater: Niestety nie ma takich rzeczy w podobnej cenie, pozostaje albo podłączenie do komputera takich tańszych padów i przypisanie jakoś kompromisowo brzmień, albo kupno pełnego zestawu elektronicznej perkusji, którą na dobrą sprawę też dobrze jest podłączyć do komputera żeby mieć lepszy dźwięk.
@waterwater: Nie używam czegoś takiego, to droga zabawa. Jak wyżej, jeżeli chcesz spróbować czegoś budżetowo to możesz podłączyć takie pady przez MIDI i przypisać do oprogramowania, zawsze można wtedy czymś pograć, czy to akustycznymi bębnami czy jakimiś "orkiestrowymi" itd. Korg robi też ciekawe perkusyjne zabawki, zobacz na Korg Cliphit, jest w podobnej cenie.
@NeXIcE: no ja niestety nie mam komputera ;d to co wyslales ciekawe, brzmienie idealne no i gra palcami a troche wprawy juz mam bo gralem na bębenkach wczesniej, ale musze poczytaccos wiecej bo nie mam pojecia jak sie za to zabrac poki co, w kazdym badz razie dzieki
@waterwater: W Korgu Cliphit klipsy zbierają drgania z przedmiotów do których są przyczepione, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby w jakiś karton/stół stukać pałkami. :))

Jeżeli grałeś wcześniej na bębnach to może Cię zainteresować też Korg Wavedrum (trochę droższy ale konkretny) i Korg Wavedrum Mini (trochę tańszy, ale bardziej zabawkowy).