Wpis z mikrobloga

@PIetwa: już gdzieś pisałem, że śmigałem na Modecom MX3 z wgranym IGO Primo na trucki. Do tego atlas z tonażami in wiaduktami i można śmigać. Minus nawigacji taki, że nie wie że pod 3,6 metra przechodzi 4,2 i prowadzi dookoła.
  • Odpowiedz
@PIetwa: zwykła automapa na goclever z marketu. W automapie ustawiasz parametry pojazdu, a więc dla ciężarówki 4,1m ustawiasz 3,8m i prowadzi doskonale. Oczywiście nie zastępuje zdrowego rozsądku :)
  • Odpowiedz
@PIetwa: jedyna jaką znam: https://www.tomtom.com/pl_pl/drive/truck/ nie używałem, nie wiem co warta, jedynie widzę, że cena iście profesjonalna. Za to chętnie przy okazji poczytam opinię. Na codzień używam "zwykłego" TomToma GO Live 820 i wybieram opcję trasy "ekologiczną", to mniej więcej wybiera drogi nadające się dla ciężarówki. Niestety znaki i zakazy trzeba już pilnować samemu. Mi wystarcza, bo jeżdżę jedynie po województwie.
@oleum: np w Białymstoku wbrew pozorom :-)
  • Odpowiedz
@PIetwa: jeśli jesteś zawodowym kierowcą, to nie używaj automapy. To podstawa. Kupujesz urządzenie - marka dowolna, ważne parametry(nawigacja: minimum 512mb ramu, slot na kartę SD, Windows CE) I wgrywasz sobie iGo Primo(dostepne w każdej przydroznej budce z nawigacjami w cenie od 50zl do 100zl). Taki zestaw spokojnie daje rade na lata. Możesz pójść też inna droga I kupić sobie tablet. Znowu marka dowolna(minimum 1GB ram, slot na kartę SD), tak
  • Odpowiedz
@PIetwa: Zapomniałem dodać, że iGo to program kompletny. Prawidłowo skonfigurowany nigdy nie wpusci Cię w maliny. Jeśli posiadasz telefon z Androidem to również iGo możesz wgrać sobie na telefon. Prowadziłem kiedyś punkt z nawigacjami I CB, na 100 klientów przychodziło 2 grzebaczy zawsze, bo przestawiali parametry I lądowali w centrum miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Nuncjusz_Praski: Dzieki za pomoc mireczku, myśle ze wyczerpałeś temat i zastosuję sie do Twoich rad. Mam jeszcze pytankow iGo najlepiej ustawić parametry zgodne z rzeczywistymi wymiarami ciężarkówki i bedzie ok czy troche zmniejszyć? W sensie jaki igo ma zapas 10cm czy 30cm na wysokosc, to samo tonaż.
  • Odpowiedz
@PIetwa: zawsze ustawialem(dla dużego auta, firanka/chlodnia) 3.90 wysokość, 2,50m szerokość, długość 16m, 5 osi, 8ton na jedną os, masa rzeczywista 30ton, całkowita 40ton. Jeśli jeździsz z ADR'ami, to wprowadzasz odpowiednie ustawienia do programu(wybór ladunku). Powyższe ustawienia nie dotyczą ładunków ponadgabarytowych I lohr. Sprawdzone przez lata :)
  • Odpowiedz