Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki.

Nie jestem i nigdy nie byłem fanem anime - w zasadzie to jestem laikiem w tej dziedzinie, nie oglądam żadnych "chińskich bajek" ani nic w tym guście. Jakiś rok temu, jeden jedyny raz obejrzałem pełnometrażowy film z tego gatunku - była to legandarna "Akira" i muszę powiedzieć, że wgniotło mnie w fotel. Rewelacyjny film.

Przy leniwej sobocie naszła mnie ochota, by poczuć raz jeszcze tę atmosferę i tutaj pojawia się moje pytanie - czy moglibyście mi coś polecić w podobnym klimacie? Znajomy poleca "Ghost in the Shell" - pewnie się za to zabiorę, ale chciałbym też poznać Wasze sugestie ;).

#akira #film #cyberpunk #pytanie
Wariner - Czołem Mirki i Mirabelki.

Nie jestem i nigdy nie byłem fanem anime - w z...

źródło: comment_XICFrg2O7wVF3IXbjQH8gO5xlrlXa5eT.jpg

Pobierz
  • 8
@Wariner: A jak chcesz serial to możesz zobaczyć na Psycho-Pass. Tylko 1 sezon bo drugi ponoć bardzo słaby (ale w pierwszym jest dość zgrabnie domknięta historia).
Jest też Ghost in the Shell 2, ale to trochę inny film. Nie aż tak dobry, ale też można zobaczyć.
@Wariner: z seriali obejrzyj cowboy bepop i berserk. Z filmów pełnometrażowych polecę Ci jeszcze jin roh, vampire hunter D, ninja scroll. Gdyby Cię naszło na przeczytanie mangi to poczytaj sobie Akirę, berserka, blame!, eden it's an endless World. Ogólnie anime są zawsze bardziej okrojone w stosunku do mang. I dużo cięższych tematów jest pominiętych w animacjach w porównaniu do komiksu.
@Wariner: Pierwszy Appleseed, bo reszta imho nudna jak flaki z olejem, ale pierwszy film jest naprawdę niezły. Ze starszych ale uważam dobrych, trzymających klimat cyberpunka koniecznie Armitage III i Cyber City Oedo 808. Tego ostatniego szukaj na youtubie po angielsku bo inaczej tego nie dostaniesz. Dla maniaków zostaje jeszcze Bubblegum Crysis ale to już trzeba być koneserem gatunku. :D