Wpis z mikrobloga

#film #2016filmow

30. Prawo zemsty 7/10
1/3 filmu to solidne 8, a może i więcej, ale im dalej w las tym drzew dziwnie mniej. Bliżej finału, tym poziom naiwności wzrasta w zastraszającym tempie. Mimo to, film ogląda się przyjemnie, wyczuwam klimaty Finchera. Foxx na plus, Butler na minus.

31. Non-Stop 6/10
Chyba pierwszy z akcją na pokładzie samolotu, który zapamiętam od czasów "Krytycznej decyzji". Sprawnie to wszystko zrobione, bez przynudzania, czysta akcja, typowy Neeson + odniesienie do aktualnych technologii i problemów. Jest ok.

32. Jutro będzie futro 2 3/10
Sam nie wiem po co oglądałem tego gniota. Odradzam.

33. Lot nad kukułczym gniazdem 8/10
Tutaj lekki zawód, bo liczyłem, że dam 9 lub nawet 10, a mamy 8. Najjaśniejszym punktem była siostra Ratched i cała banda świrów dookoła Nicholsona. Sam Jack, cóż, widziałem jego lepsze role i tutaj mnie nie kupił. Jest dramat, jest komedia i miejsce na przemyślenia. Oczywiście polecam.

34. Cela 211 7/10
Wniosek jest taki, że muszę nadrobić zaległości w hiszpańskim kinie. Kapitalny Tosar w roli "Malamadre". Był autentycznie przerażający, niezrównoważony i to w taki sposób, że bałem się bardziej niż główny bohater( ͡º ͜ʖ͡º) Nie obyło się bez paru nielogicznych sytuacji, ale nie zamazuje to wysokiego poziomu całego filmu.

35. Bound to Vengeance 5/10
"Ostatni dom po lewej" to nie jest, ale jest wszystko co powinien mieć przedstawiciel "Rape and revenge". Trochę to wszystko za "delikatne" i zabrakło czegoś więcej, czegoś co zaskoczy.

36. Łowcy umysłów 4/10
Kiepskie aktorstwo. Kiepska muzyka. Kiepskie dialogi. Kiepskie efekty specjalne. Kiepski film. 7,1 na filmwebie, 6,3 na imdb, serio?
Pobierz tubbs - #film #2016filmow

30. Prawo zemsty 7/10
1/3 filmu to solidne 8, a może i ...
źródło: comment_Gb2yF4edQ5rcdK9y5RMrmU2w65w7qxlx.jpg
  • 16
@Pacjent: si, autorski, zliczam sobie co widziałem, oceniam i dodaję, 2, 3 zdania :)

oglądam bez jakiegoś klucza, ale staram się ugryźć coś z każdego gatunku
@tubbs: Za cholerę się nie zgadzam z 30 i 31, ale powinno być więcej takich wpisów, a nie tylko:
miruksy, da-da-dajcie fi-fi-filma, żeby był nowy, ale różowy to nie koneser jak ja i nie da rady obejrzeć atlasu chmur 135. raz.
PS. ja bym dodał tag oglądajzwykopem, bo pusto tam. :)
Za cholerę się nie zgadzam z 30 i 31


@sejsmita: domyślam się, że za wysoko, ale słucham :>

żeby był nowy, ale różowy to nie koneser jak ja i nie da rady obejrzeć atlasu chmur 135. raz


@sejsmita: niestety, ale 90% tagu tak wygląda :(

oglądajzwykopem


@sejsmita: zapomniałem, że istnieje, dodam następnym razem
@tubbs: Bez przesady, nie zgadzamy się i tyle. Można pogadać na temat filmów, które się podobają. :)
Widziałeś Safe house - na ile oceniasz? Jeśli dwa powyższe na 6i7, to temu filmowi mógłbyś dać dychę.
@sejsmita: chodziło mi tylko o potwierdzenie, że za wysoko;)

Safe House nie oglądałem, ale żaden film z bezdennym Reynoldsem, nie ma prawa mieć oceny wyższej niż 6.

Jeśli dwa powyższe na 6i7, to temu filmowi mógłbyś dać dychę


@sejsmita: uznaję to za delikatny pstryczek ^^
@tubbs: Dużo z Ryanem nie widziałem, a większość z tego rzeczywiście poniżej 6, ale Safe house zdecydowanie się wyróżnia. Jeden z lepszych filmów czystej akcji ostatnich lat. Ode mnie solidne 8/10, polecam.
Generalnie brakuje mi takiej nieskrępowanej rozwałki, która nie wpada w jakieś umowne konwencje, a przy tym stara się nie obrażać inteligencji widza.
@sejsmita: ja na razie chcę wyczyścić filmwebową listę "do obejrzenia" bo póki co tylko dodawałem, nic nie ubywało

brakuje mi takiej nieskrępowanej rozwałki


@sejsmita: nie wiem czy akurat o taka rozwałkę Ci chodzi, ale oglądałeś "He Never Died" z Rollinsem? Bo jak dobrze pamiętam to rozmawialiśmy kiedyś o tym filmie.
ja na razie chcę wyczyścić filmwebową listę "do obejrzenia" bo póki co tylko dodawałem, nic nie ubywało


@tubbs: Od lat się z tym zmagam. Za sukces uznaję zejście z 1000 do 800, i nie liczę na szybkie jej wyczyszczenie.

Rozmawialiśmy, mam na liście, ale nie o to mi chodzi. Uprowadzona, Safe House, November man, Raid 1, no coś takiego - rzetelne rozpierduchy, które jako całość mogą puszczać oko do widza, ale
@sejsmita: z wymienionych widziałem tylko Raid( ͡° ʖ̯ ͡°) ale wiem o co Ci chodzi.

Tutaj to taka trochę loteria, bo tytuły które podałeś, z samego opisu, czy obsady za wiele nie mówią, więc ciężko wyłowić jakąś perełkę. Podszedłbyś do Prawa zemsty i Safe House i jak mocna była by różnica w ocenie.
@tubbs: Z obsadą to faktycznie loteria, ale można coś tam wywnioskować. Tak mnie zainteresował Safe house, bo Daniel Espinosa zrobił wcześniej totalnie zajebisty Snabba Cash (polecam), ale później padł przy Sytem/Child44. Natomiast taki F. Gary Gray od Prawa zemsty ma same kaszany, a Jaume Collet-Serra to już w ogóle ruska ruletka - całkiem niezła Sierota, nie najgorszy Run all night, ale nadal na fali Liam Niszczyciel Neeson.
Generalnie nie podoba mi
@sejsmita: no tu masz rację, reżyser czy scenarzysta może sporo powiedzieć, ale tutaj tez ogranicza Cię ilość zaliczonych pozycji danego twórcy

od takiego Graya widziałem słabe Desperatki i niezłego Negocjatora. Ale jedno i drugie lata temu, więc o wnioski trudno. staram się posiłkować metacritic, bo jest w moim odczuciu dużo bardziej miarodajny od imdb, i oczywiście filmweba (Deadpool 56 miejsce w Top 500 wszechczasów [*])

Ale taki te żywot tego kto
@tubbs: Są jeszcze trailery, chyba że nie oglądasz. Mnie się zdarza odpalić traileraddict i przejrzeć kategorie. Z meta nie korzystam, ale każdy ma swój sposób. :)

Z portalami filmowymi zauważyłem taką prawidłowość (żadne odkrycie), że im starszy film tym oceny bardziej rzetelne i mniej raka w komentarzach. Jak gimbaza widzi datę 198x albo wcześniejszą to ich skręca. xD Chyba, że zgadają, by jakiś film wyrzucić z rankingu, jak w tym przypadku
@sejsmita: trailer to też zawsze jakaś podpowiedź, fakt.

No z tymi starszymi filmami to jak na mirko, z reguły prośba o film jest zastrzeżeniem, że film np. 2013 lub nowszy.

Akcji z wyrzucaniem filmu z rankingu już zupełnie nie rozumiem, a komentarze na filmwebie omijam z daleka. Zbyt często nadziewam się na patologiczne komentarze.

Metacritic jest fajne pod względem 2 różnych ocen. Od ludzi i od "krytyków". W moim przypadku dużo
@tubbs: Całkiem niezły. Scenę w klubie oglądałem kilka razy pod rząd dla fragmentu poniżej. :)
Chociaż im bliżej finału, tym mniej mi się podobał. Końcowe sekwencje wraz z zakończeniem nie robiły wrażenia. Może to kwestia budżetu, ale choreografa mogli zatrudnić lepszego. Cierpiący Keanu też bardziej denerwował.