Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

babcia (lvl 85) mojej żony jakiś czas temu dostała aparat słuchowy. Narzeka na to że jej piszczy, a od tego pisku boli ją głowa. Dlatego szukam jakiegoś dobrego serwisu w Gdańsku zajmującego się regulacją aparatów słuchowych, jakiegoś magika który zna się na rzeczy i potrafi to wyregulować.

#medycyna #gdansk #sluchawki #sluch #lekarz #laryngologia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wycz: Możliwe, nie miałem w ręku tego aparatu, bo go nie nosi. Osoby które z nią mieszkają nie interesują się jej zdrowiem bo prawdopodobnie mają chrapkę na mieszkanie po niej, więc ktoś musi wziąć sprawę w swoje ręce. Stąd moje pytanie.
  • Odpowiedz
@Tobol: Sprzężenie w aparacie pojawia się w momencie, kiedy dzwięk z głośnika dostaje się do mikrofonu. Ma albo za głośno ustawiony aparat albo nieszczelną wkładkę. Sprawdź jaki ma aparat, jaką wkładkę (twarda, miękka, grzybek, open fitting) i zawołaj. Dobrze by było, gdybyś znał też wynik badania słuchu (ogólnie głęboki czy nie). Jak będziesz go miał w łapach to sprawdź jeszcze szczelność aparatu - zdejmij wkładkę (jeśli jest taka możliwość. Zatkaj
  • Odpowiedz
@Tobol: hej...ze zdjęcia wynika, że wężyk wkładki jest żółty więc może być już twardy i łatwo o niewielkie pęknięcie. zacząl bym od jego wymiany (koszt ok 10 zł). widziałeś jak wygląda w uchu? nie ma luzów? te aparaty miały dość duże wzmocnienie, na niedosłuchy do 90 dB więc jak wkładka ma luzy to może piszczeć jak jest głośno zrobiony. no i drożność kanału słuchowego.
  • Odpowiedz