Wpis z mikrobloga

Jak w rzeczywistości wygląda praca na busach 3,5t na trasach międzynarodowych? Często widzę ogłoszenia w trybie 3/1, 4/1, czy faktycznie 3-4 tygodnie w miesiącu jest się na wyjeździe? Cały czas się śpi w aucie? Jeździ się samemu czy we dwie osoby? Gdzie się myjecie? :P

#pytanie #transport #pracbaza #praca #kierowcy
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czskrwl: czysty hardkor, sranie po krzakach, prysznic na pace i dżojnty non stop. kima w aucie, ewentualnie hamaku jak cieplej. zupki chinskie, kabanosy, tosty z patelni i słoiczki. ama. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


jezdzi sie samemu, 3/4 tygodnie sa malo realna niska wartoscia, czesto sie jezdzi dluzej.
  • Odpowiedz
@czskrwl: roznie to bywa, czasem z-------l czasem luz. generalnie masz towar dostarczyc do okreslonej pory, co w tym czasie robisz to jest Twoja sprawa. najczesciej szefowie nie widza problemu w robieniu prywatnych kilometrow, czyli dojezdzania gdzieś tam z wlasnego kaprysu, nad ocean jak jestes blisko czy cos. zdarzalo mi sie i po 300km jechac do znajomego na wyspach ʕʔ rozliczasz sie po prostu ze zuzytego paliwa.
  • Odpowiedz
@czskrwl: kuchenka na wklady najlepiej, najprostsza jest taka turystyczna. baniak z woda z kranikiem, z 20l. w c--j zarcia ktore sie nie psuje. trudno powiedziec, nie wiem co lubisz wcinac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@czskrwl: nie jeździłem nigdy busem i nie zamierzam, ale... jak Ci ktoś mówi, że zarobisz 5k na busie, to na starcie lepiej sobie kup pudełko zapałek, a nawet dwa - przyda Ci się.
Dwa- weź w ramach wprawy przesiedź cały dzień w osobówce z przodu - w busie nie masz jakoś dużo więcej miejsca i teraz sobie pomyśl, że tak 3-4tygodnie. Jak będziesz tak siedział już cały dzień w tej
  • Odpowiedz
@mar111cin: Teraz mam pracę w której zdarza mi się przejechać busem gdzieś dalej, ale nie są to wyjazdy dłuższe niż 3 dni po polsce, nie narzekam, lubię takie wyprawy a na brak miejsca jeszcze nie narzekałem ani razu :P Ale domyślam się, że zabrać się na miesiąc to już większy wyczyn
  • Odpowiedz
@czskrwl: no jakbyś się zapakował na 4 tyg do samochodu, to raczej wyglądałbyś jak rumun... chyba, że wziąłbyś miskę z wodą i płukał swój codzienny uniform ;) a żywił się na bogato na trasie.
  • Odpowiedz