Wpis z mikrobloga

Mirki, mieliście w maxie taki problem, że przesuwając obiekt nie przesuwał się on płynnie? Nie wiadomo dlaczego u mnie przeskakuje o wartość 0,016cm. Pierwszy raz mi się zdarzyło coś takiego i jest to wybitnie irytujące, szczególnie kiedy chce się coś dociągnąć na styk, a się nie da.
#3dsmax #grafika3d
  • 9
@majeranek: 10 lat pracuje na maxie i jakoś ciężko mi coś wymyśleć w tym przypadku. Nigdy nie miałem takich problemów. Ale skoro chcesz coś dociągnąć na styk obiekt/vertex/poly itp. to przecież właśnie od tego jest snap.
@Surgeon: @Lukasz1003: Problem polega na tym, że nawet jak mam włączonego snapa, to Vertexy nie chcą się przyciągnąć jeden do drugiego, tylko dalej przesuwają się o tę wartość i lądują obok. Jedną z rzeczy którą zauważyłem to, że jak złapię za środek gizmo (tak, że na żółto podświetla się kwadrat) to wtedy normalnie przesuwa, dopiero jak złapię za którąś z osi, bądź dwie to skacze.

Edit: Jeszcze jedna sprawa jest
zaznacz wszystko, zgrupuj i wprowadź zerowe koordynaty dla grupy. Potem rozgrupuj, sprawdź i daj znać czy coś pomogło.