Wpis z mikrobloga

@jakotaki: nadaje się tylko do bardzo prostych projektów nawet przy domku jednorodzinnym potrafi być okropnie frustrujący...
@ziobro2: Super! (ʘʘ) Od siebie polecę Ci do zobaczenia kilka programów które pozwalają przenieść hobby na wyższy poziom!
Rhinoceros 3d - Szczególnie polecam jeśli chciałbyś móc wydrukować coś w 3d, albo robić super modele, w tym tworzy wielu architektów i projektantów wszelkiej maści produktów (od butów, przez zabawki, elementy sprzętów wszelakiego przeznaczenia, po samochody).
Houdini - potężne narzędzie do animacji, wykorzystywane przy wielu filmach, trudne do nauki, ale efekty są powalające, jeśli chciałbyś móc się podzielić efektami pracy to możesz w darmowej wersji niekomercyjnej wygenerować animację w rozdzielczości do 720p z nałożonym znakiem wodnym w rogu. jak już wspominałem jest trudny z początku, ale z jego znajomością możesz startować do pracy bo specjalistów od tego typu oprogramowania nie jest wielu :)
Nuke - Tak samo jak Houdini, jedyna różnica to animacje w darmowej wersji do 1080p i nie wrzuca znaku wodnego :)
Obydwa te
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Gil-Galad: No cóż chciałbym się nauczyć. więc który program byś polecał? może który ma najwięcej tutków? Który się nadaje najlepiej do gier lub filmów? lubię architekturę . Ludzie czy rzeczy codziennego użytku mnie w ogóle nie interesują. Jak coś robiłem to głównie budynki . z tym że kiedyś więcej się w to bawiłem.
  • Odpowiedz
@ziobro2: Generalnie wszystko co Ci poleciłem ma w necie jakąś bazę tutoriali i nie jestem w stanie powiedzieć Ci która jest najbardziej kompletna, zależy też czy chcesz lecieć legalnie czy nie koniecznie, bo są bardzo dobre płatne tutoriale, które można znaleźć w necie (cgpersia) :)
do gier nadaje się wszystko, z wyjątkiem Rhinocerosa, w różnych dziedzinach, to bardziej ma znaczenie jaki styl pracy lubisz i jakich efektów oczekujesz, Nuke i
  • Odpowiedz
@ziobro2: Nie słuchaj kolegi wyżej bo to fanboj Rhino ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sketchup jest zajebistym programem, ale rzeczywiście profesjonalnie używanym chyba tylko w architekturze. Jeżeli celujesz profesjonalnie w inne branże to celuj w 3ds maxa albo Blendera. No i możesz sobie pościągać różne inne, albo poprzeglądać w necie co rzeczywiście Ci się podoba, animacja, ręczne rzeźbienie czy zwykłe modelowanie. Tak na prawdę Zbrush i 3ds
  • Odpowiedz
@NuGuns: Nie umieć keczupa to straszna choroba (,)
@wojci3ch: W większości biur keczup funkcjonuje tylko po to żeby praktykanci mogli coś robić oprócz kawy...
A co do pluginów to Rhino pod tym względem miażdży. A tak na serio to SketchUp jest fajnym programem dla początkujących, I na początku byłem nim zachwycony, nauczyłem się sporo i pierwszych kilka projektów właśnie w nim zrobiłem, ale gdy
  • Odpowiedz
@ziobro2: ale co konkretnie byś chciał, bo przede wszystkim tekstury tutaj są takie sobie i w modelu są chyba płaszczyzny które się na siebie nakładają (to może wygenerować błędy) sam robisz tekstury, czy ściągnąłeś jakieś paczki .vismat ?
no i nie wiem jaki masz cel, czy chcesz wszystko zrobić w VRayu czy potem w PS-ie dorzeźbić?
  • Odpowiedz
@Gil-Galad: wszystko w v ray. Bo aż tak bardzo to mi nie zależy aby było fotorealistyczne. Chyba, że niebo jakieś dokleje. Ale ten obiekt jeszcze nie jest i tak skończony. Tekstury używam tych z sketchup. Tak w kilku miejscach nakładają się na siebie wiem o tym (ale to małe p--o). Chodzi o to, że ściany są bardzo płaskie...I w ogóle bez życia render jakieś kolory wyblakłe. Też mam taką zagadkę
ziobro2 - @Gil-Galad: wszystko w v ray. Bo aż tak bardzo to mi nie zależy aby było fo...

źródło: comment_jGuKmLHE420R7ZqxfyGyAN4I6cqRkP7I.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz