Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz obejrzałem od dawna Wiadomości TVP - to jeszcze większa tuba PISowska niż za czasów PO. Dzisiaj oczywiście:

1) Poruszono, że znaleziono teczkę osobową gen. Dukaczewskiego jakby tam jakieś sensacyjne wiadomości były. A w niej dyplom ukończenia kursu w ZSRR w 89r xD i na podstawie tego cały elaborat i wkładanie prostemu ludowi jak to wojskowe służby były złe i oczywiście niezależny ekspert Cenckiewicz ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dla ciekawych obejrzyjcie, jakim komentarzem skwitował to Dukaczewski (inna sprawa jak został skadrowany)

2) Program 500+ jako wspaniały mechanizm pobudzający gospodarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) opozycja pokazana jako gubiąca się w słowach i nie wiedząca czy to dobry projekt czy nie - skoro nikt go nie czytał to skąd mogą wiedzieć?

3) sprawa Starucha - oczywiście w takcie materiału słychać kibicowskie "Donald matole twój rząd obalą kibole"

4) Tusk pokazany jak stoi z Cameronem przed wejściem do budynku a dla kontrastu Szydło siedząca przy stole z Cameronem podczas oficjalnego spotkania na tle polskich flag.

Dalej nie oglądałem bo aż się rzygać chce. Uwielbiam jak z jednej strony PIS pluje, że TVN czy GW są stronnicze a z drugiej strony podległa im TVP robi to samo z tym, że za publiczne pieniądze.

#polityka #4konserwy #neuropa #pis #tvp #wiadomosci #media #telewizja
  • 31
@vajroos:
dlaczego zarzucasz Cenckiewiczowi brak wiarygodności? To nie jest Sumliński, wszystkie jego książki oparte są na twardych archiwalnych dowodach. Facet posiada o wiele większą wiedzę na temat struktury dawnych kounistycznych służb o 99% Polaków, ale zamiast coś poczytać lepiej ośmieszać.
@Enricco: @Emdeka: Cenckiewicza uważam za polityka a nie historyka - stad mój komentarz na temat niezależnego eksperta. Niestety od dłuższego czasu jest związany z PISem, na zlecenie PIS brał udział w weryfikacji WSi a pózniej pisał książki zgodne z punktem widzenia partii. Wkurza mnie fakt ze ktoś pisze coś tylko pod z góry założona tezę bez obiektywizmu w 2 strony. Tak było z książkami o służbach wojskowych, Walesie i przesłodzone
@vajroos:
Cenckiewicz nie jest twórcą literatury powszechnej czy fantastyki, gdzie może pisać sobie wedle swojej wyobraźni, wszystkie jego publikacje są oparte o twarde dowody, dlatego zarzut pisania pod określoną tezę jest bezzasadny jeśli jego tezy znajdują potwierdzenie w teczkach.
Nie interesują mnie jego sympatie polityczne, czytałem Długie ramię Moskwy i nie znalazłem tam nawet zdania gloryfikującego jedną czy drugą partię, a dowiedziałem się wielu informacji po których włos na głowie się
@vajroos: Samego materiału nie oglądałem, ale od akcji "Donald matole" się w ogóle wszystko zaczęło. A same zatrzymania były mocno naciągane. Akurat dobrze że o tym wspomnieli bo to istotna część tej sprawy.
@vajroos: Czytałeś cokolwiek Cenckiewicza?
Z Cenckiewiczem problem jest właśnie taki, że nikt z jego oponentów nie zarzuca mu braku wiedzy merytorycznej, błędnej metodologi badawczej czy też przekłamań. Problemem dla wszystkich jest to że Cenckiewicz jest bezkompromisowy i pisze tak jak było. I bzdurą jest, że


pisał książki zgodne z punktem widzenia partii


Czy publikacje nt Kieżuna i Chrzanowskiego też są zgodne z punktem widzenia partii? Bo mi się wydaje że na
@Emdeka: @Enricco: słuchajcie ja mam wszystkie jego książki wiec nie jestem typowym pieniaczem :) cenie go za niektóre rzeczy ale dostrzegam tez jego jednostronność w pisaniu i wygłaszaniu zdań szczególnie pochwalnych względem Kaczyńskich i Macierewicza. Zreszta materiały sa na YT poszukajcie.