Wpis z mikrobloga

Ech i te czasy pierwszego stałego i szybkiego internetu o prędkości 2Mb/s


@piterek: Czytaj ze zrozumieniem ;) Nie brałem pod uwagę modemów co na jednym kablu z telefonem się ciągnęło internet ani pierwszy stałych łącz o żałosnych prędkościach ;)
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: Prędkości są żałosne teraz ale w tamtych czasach gdzie przeciętna strona internetowa ważyła 1/100 co obecnie a na dzień dobry nie otwierało się automatycznie wideo z jakimś gównem te prędkości wystarczały nawet na kilka osób.
  • Odpowiedz
@Kumagoro: w latach 2000 - 2004 mniej więcej to na # mojego miasta i miast ościennych siedziało po 70 osób w tym 1/3 to dziewczyny. Potwierdzone bo robiło się IRC Party ;) Teraz tylko boty ( ͡° ʖ̯ ͡°) W tym sensie dałem [*].
  • Odpowiedz
@BaKuMMz: Ale to była wina wolnych serwerów a nie wolnego łącza. Wystarczyło pobrać kilka plików jednocześnie.
Chyba że w umowie miałeś prędkość "do" 2Mb/s a to robi różnicę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piterek:

W 1999 roku miałem Zoltrix Cobra 56kbps. Kupowało się pakiety Call Back (bo z TP S.A. drogo), w 6 osób przez ten modem "surfowaliśmy" od 01:00 - 07:00. Później marzyliśmy o SDI 115kbps


O stary, u mnie bylo identycznie. Ja jeszcze na poczatu uzywalem programu "bankrut" i nikt do nas nie mogl sie na stacjonarny dodzwonic bo ciagle zajete.
A teraz? W mieszkaniu mam lacze 120 Mb za 70
  • Odpowiedz