Wpis z mikrobloga

@Homofobodaktyl: wolę państwo czyste, etnicznie, kulturowo i wyznaniowo ;)
Za czasów Jagiellonów mieliśmy problem z Ukraińcami i Litwinami(prawdziwymi, z Białorusi), to przez wewnętrzne gówno, rozpadliśmy się i straciliśmy niepodległość.
Ziemia nam nie jest potrzebna, wysoka populacja również. Ważne by na nowo wykształciły się elity intelektualne, których wyrżnięcie, będziemy odczuwać jeszcze przez kilkadziesiąt lat. (Sam się do nich nie zaliczam, jestem dorobkiewiczem na dorobku, z marnymi studiami inżynierskimi)
  • Odpowiedz
@AntiPlay: Też tak sądzę, ale żeby wrócić do jedności kulturowej musimy na nowo się zjednoczyć w słusznej sprawie, tak jak w 1410 pogoniliśmy Saracenów wspólnymi siłami. Najlepszym rozwiązaniem było by właśnie scentralizowanie władzy w rękach króla i karanie wszystkich innowierców i osób o poglądach lewicowych, które przyczyniły się do tego, że polska wygląda jak wygląda...
  • Odpowiedz
@Homofobodaktyl: karanie za poglądy i wierzenia? Ja jestem ateistą, skręcam w stronę panteizmu i gnostycyzmu. Stos? Poglądy lewicowe? Zauważ, że doskonałym środkiem jest balans i centrum, z jednoczesnym dbaniem o interes narodu. Przechylanie się za bardzo w prawo, jak i w lewo, to czyste oszołomstwo. Złoty środek również w gospodarce, protekcjonizm balansujący z wolnym rynkiem.
Jeśli Ci to nie pasi, w chwili objęcia władzy przez takiego króla, zrobiłbym zamach na niego
  • Odpowiedz
@Homofobodaktyl: nie jest, bo będą takie akcje jak KOD, oni faktycznie mają sporą reprezentację w społeczeństwie.

Złoty środek mojego pomysłu:
1. Wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze
2. Zlikwidować wszystkie partie
3. Utworzyć 2 partie na wzór USA: u nas można nazwać to Liberałowie i Konserwatyści
4. Wybrani w JOW, będą się dołączać do tych partii
5. Ograniczyć liczbę posłów do 50: dawne 49 województw
6. Wywalić mniejszość niemiecką z parlamentu, w ciągu
  • Odpowiedz
@Homofobodaktyl: aha i najważniejsze ;)
posłów w każdej frakcji ma być po równo, mają się dogadać aż do skutku na zasadzie kompromisu, nie dogadają się w kolejnych 5 głosowaniach - rozwiązujemy parlament i nowe wybory
  • Odpowiedz
@AntiPlay: Pomysł na udoskonalenie systemu władzy uważam za całkiem słuszny i być może realny do zrealizowania, jedyne co to zastanowiłbym się nad punktem 3, przecież system dwupartyjny w Polsxe rodził by jeszcze większe patologie, a żeby ustawy mogły być bez przeszkód realizowane przez rząd, wydajniejszym wydaje się być system jednopartyjny - np. utworzenie scalającej prawe skrzydło zhednoczonej partii prawicowej, która mogła by nam zagwarantować niezależność od UE.
  • Odpowiedz