Wpis z mikrobloga

Mireczki, co tu się...
Nagrałem lektorską wersję pasty o kocie - ocenicie jak wypadło?
https://youtu.be/CwtSssoml4w
Są 2 wersje, nieznacznie różniące się między sobą :)
Nagranie w ramach #rozdajo - do wygrania było 9 nagrań lektorskich, a @Viking wygrał jedno i uznał, że warto nagrać właśnie pastę o kocie. Pozostałe 8 nagrań w drodze. Trzymajcie się i dajcie znać jak wyszło ( ͡º ͜ʖ͡º)

#heheszki #oswiadczenie #koty #pytanie #nocnazmiana #humor #lektor #byloaledobre
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zapoznalem: Wersji wideo jak wyżej bym nie nagrał, ale też tak mam, że mówiąc ''normalnie'' głos jest przeciętny, a dopiero skupiając się na modulacji, wymowie i wykorzystując duże zbliżenie ust do mikrofonu - osiąga się ciekawy efekt :) Jak dodać do tego obróbkę audio - wychodzi coś bardzo fajnego. Tyle, że dziś wrzuciłem surowe nagranie, bez zbytniej obróbki (nie licząc wycinania wdechów). To fajne ''zjawisko'' chyba u wszystkich lektorów, choć
  • Odpowiedz
@MajkiGee: Miło :) Na pewno nie zaczynaj od myślenia, które jest opisem na Twoim profilu - > Aspiracje ogromne, z wykonaniem gorzej.

Teraz na poważnie :) Sam też stawiam pierwsze kroki, więc jako doświadczona osoba się nie wypowiem, ale moim zdaniem najważniejsze jest demo, czyli nagranie lektorskie najlepiej prezentujące Twoje możliwości głosowe. Krótkie i treściwe - np. przeczytaj jakąś reklamę radiową (sam dla siebie), opis jakiejś firmy i jako trzecie nagranie - wybierz jakikolwiek inny rodzaj np. fragment newsa. Wszystko zależy od tego, w którym kierunku lektorskim idziesz - bardziej reklamy, czy inne teksty. Najlepiej oczywiście umieć dobrze wszystkie rodzaje :)

Gdy nagrałeś demo, najlepiej w studiu nagrań (u mnie w okolicy to koszt ok. 100 zł za gotowe nagranie) - możesz wysyłać je do różnych firm, gdzie głos się przyda. Ideałem dla Ciebie byłaby taka sytuacja, w której nagrywałbyś na sprzęcie firmy, dla której pracujesz - nie inwestujesz nic, a pracujesz w dobrych warunkach (zwykle). Gorzej jak dostaniesz zlecenie i będziesz musiał nagrać we własnym zakresie nie mając sprzętu - jeśli dobrze płatne - nagrywasz w studiu nagrań, stawka podobna jak w przypadku demo, ale zależy od studia, od nakładu pracy i sprzętu. I tak w wielkim skrócie to
  • Odpowiedz