Wpis z mikrobloga

Drugi dzień testów CM na #redminote2 pozytywnie. Baterii na pewno żre mniej szczególnie na czuwaniu. W nocy nie ładowałem zjechało jeden procent. Wifi przez ten czas cały czas włączone razem z transmisją danych. Dzisiaj wifi, troche gierek, ściągania aplikacji z play i szukania tapety ekran włączony 1 godz 12 minut bateria 74% wiec jest nieźle (mam wersję prime). Zawiechy nie odnotowałem żadnej. Aparat w dzień jest spoko. Wczoraj pisałem że nie bardzo ale w dzień aż tak wielkiej różnicy nie ma między MIUI. Diody działają, rozmowy subiektywnie lepiej słuchać na CM. Dźwięk moim zdaniem też lekko lepszy niż na MIUI. Czy jest pan zadowolony. Jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#xiaomi
  • 21
@Kotlet_Rybny: nie, zwykła wersja.
Mam drugą sztukę w domu, Prime - wyniki wychodzą bardzo podobne, czasem nawet lepsze.
I moim zdaniem to nie ma znaczenia - wyższe taktowanie jest używane tylko w stresie, normalnie procesory działają tak samo.
Tym bardziej, że sprzętowo to identyczne procesory - tylko taktowanie jest lekko podbite, a najwyższe taktowanie wykorzystuje się rzadko.
@Piotr_z_Wykopu: szczerze to nie wiem. Zaktualizowałem do tej wersji z 5.10.29 i bardzo narzekałem na początku, bo też mi tak to działało. 3-3,5h SoT i koniec baterii.
A potem z dnia na dzień się nagle poprawiło - nie znam przyczyny. Teraz używając telefon w godzinach 10-24 uzyskuję co najmniej 5h SoT.
@miodek898: no mniej więcej 7-10 dni od aktualizacji.
Telefon używam od prawie trzech miesięcy, to była pierwsza i jedyna aktualizacja jaką zrobiłem i na początku było źle, potem się naprawiło.
Sprawdź wakelocki, wklej zrzuty ekranu z pól, gdzie jest pokazane zużycie baterii przez hardware i software.
@WatchYourBack: Tu wrzucam linka do screenshotów:
http://imgur.com/a/KCpqe/all
Dziś go doładowywałem, ale tak 2,5h na ekranie to maks maksów. A moje używanie to z 30 min neta po 3g, 15 min endomondo, e-mail push plus 15 min messenger i 10 min przeglądanie fb, czyli normalka, nie siedzę jakoś wiele godzin na necie czy co. Oczywiście gps wyłączony gdy nie używany, synchronizacja włączona, ale nie synchronizuję chmury (jedynie po wi-fi jak trzeba). Wersja
@miodek898: jeśli taki wynik byłby osiągnięty po 3 dniach aktywności to ok, a tak to faktycznie trochę słabo.
Jeśli się nie zmieni na plus w najbliższych dniach to proponuję full wipe i ponowienie instalacji - może być wtedy ze starszą wersją softu.
@miodek898: nie ma czegoś takiego jak stabilna wersja eu - jest to tak samo wersja dev, tyle tylko, że nazwana jest inaczej.
Nie próbowałem nic innego poza Miuipolska i tylko to mogę polecić - obecnie nie narzekam na 5.12.31.
Na 5.10.29 też było ok.