Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich!
Ze względu na to, że dzisiaj zaliczyłem dachowanie moim niezastąpionym Oplem Vectrą, mam pytanie do znawców motoryzacji, poszukuję samochodu, najlepiej 5 drzwiowy, zasilany ON (bez pytań ile km. zamierzam robić rocznie, ma być ropniak i koniec), nie starszego niż z 2001 roku. Posiadam budżet ok 12 000 zł. (na samochód 10 000 zł.) Co możecie polecić?
#motoryzacja #szukamsamochodu
  • 22
@Mika: @Costaaa: w tej cenie nie znajdziesz nic rownie komfortowego i z tak mocnym silnikiem, a argumenty ze hurr durr volvo drogie w serwisie to sobie mozna w d... wsadzic, mam od prawie 2 lat i nie zamienie na nic innego dopoki go nie zajezdze na amen, do teg omega ekonomiczne jak na silnik 2.4
@Costaaa: poszukaj rozejrzyj sie podzwon, do 10k znajdziesz przywoity egzemplarz, wydasz 1.5 - 2 na doprowadzenie do stanu tip top i masz auto na lata, tylko radzilbym znalezc egzemplarz z przebiegiem >200k bo to raczej gwarancja realnego przebiegu i spokojnie przejezdzi drugie albo i trzecie tyle, dbac, zalewac i zapie...lac
@MireczekMichal: bardziej zwracam uwagę na stan samochodu niż na to ile ma najechane. Muszę Ci powiedzieć, że czytam opinie dotyczące spalania i jestem w szoku, ze przy tej pojemności pali mniej niż Vectra C mojego znajomego!
@Kofels: powiedzmy sobie szczerze, że na rynku wtórnym w tej kwocie ciężko będzie znaleźć coś, do czego nie trzeba będzie dokładać. Chyba wolę raz na rok dołożyć jednorazowo 2 tys do Volvo niż kupić VW w gazie i dokładać do niego co miesiąc po parę zł. (miałem tak w nieszczęsnej Viki...).
@Costaaa: Zastanów się nad Volvo poważnie. Może warto dołożyć 1k i mieć samochód który wygląda bardzo dobrze i jego bryła szybko się nie zestarzeje. Silniki d5 są jednych z lepszych jeśli będziesz o nie dbać to będziesz z auta bardzo zadowolony. Aha zapomniałem dodać jak przyciśniesz pedał gazu i dźwięk cie nie rozczaruję. Będzie o niebo lepszy niż z VW albo opla w tej samej cenie ( ͡° ͜ʖ
@Costaaa teść ma z 2004 i ani śladu, ale silnik tdci i niestety pompę trzeba było robić, podobno potrafią rdzewiec spody drzwi w pierwszych rocznikach, osobiście nie widzialem zgniłego mk3
@Costaaa: w MK3 wszyscy oglądają dolne ranty tylnych drzwi - tam najszybciej łapie ruda. O TDDi słyszałem że są dość trwałe, natomiast TDCi to porażka na całej linii, sam takiego miałem i nigdy więcej.