Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje fachowej pomocy mam na kompie Windows Server 2012 R2 standard . Problem polega na tym że łącząc się przez zdalny pulpit może być jednocześnie zalogowane 2 użytkowników a ja potrzebuje w tej chwili 4 . Jak to najrozsądniej kosztowo rozwiązać ? Kumpel mówił mi coś o licencjach CAL na 5 userów ale będzie to tak działać ? A może upgrade z wersji standard do jakiejś wyższej gdzie jest większa liczba użytkowników w standardzie wyjdzie taniej ? #komputery #systemyoperacyjne #windows #serwery za najlepszą propozycje chętnie dam jaką flaszeczkę
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niko777: Instalujesz usluge serwera terminali (pulpitu zdalnego). Przez 180 dni masz darmowa nieograniczona licencje, pozniej trzeba dograc licencje CAL RDP per user lub device, zalezy od środowiska i sposobu dostępu.
  • Odpowiedz
@niko777: sprawdz na senetic.pl w licencjach MOLP od Microsoftu. Mozesz tez im zadac pytanie z prosba o wycene. Nie zapomnij, że do CAL RDP musisz miec jeszcze zwykle CALe takie domenowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@SeneticSA: witam w takim razie poproszę o wycenę na pw . Mam 5 CAL w tej chwili mam standardowe 2 dostępy dla admina terminalowe potrzebuje mieć 4 czyli chyba potrzebuje 2 RDP no chyba że po zakupie tych tamte przestaną działać to wtedy 4
  • Odpowiedz
@niko777: Hej, przepraszamy za opóźnienie, przegapiliśmy nieco wątek. W każdym razie, potrzebujesz 2 x 6VC-02073, które obecnie w naszej ofercie są w cenie 547,08zł netto sztuka.
  • Odpowiedz