Wpis z mikrobloga

@fiftinz: Jakaś jedna-dwie niedokończone gry na początku, jedna wielka kampania którą spróbujesz ukończyć i po takich kilkunastu godzinach zabawy w pełni ogarniasz podstawową mechanikę. Ewentualnie w razie problemów z trudniejszymi sprawami(dokładne czynniki wpłytwajace na bitwy itd) możesz posiłkować się eu4wiki gdy już sie wciagniesz.

tl;dr Da się
@fiftinz:
To jest gra z cykl "Padłeś, zacznij znów. Padnij lepiej" :)
Nie jest bardzo trudna - zwłaszcza że możesz wybrac sobie dowolnie silny kraj, ale mechaniki jest sporo i potrafi być skomplikowana. :)
@fiftinz: W dwie godziny na luzie ogarniesz 80/90% mechanik gry (niejasne pozostaną niuanse, np ja ostatnio chciałem zrobić taki numer, że Polską zostaję cesarzem przeprowadzam wszystkie reformy a potem tworzę ron z litwą pytanie czy po utworzeniu ściery ostatnią reformą nadal będę mógł utworzyć ron decyzją)

nie jest problem nauczyć się grać problemem jest jak grać dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fiftinz: Mocno polecam!
Jestem zdecydowanie casualowym graczem, wcześniejsze strategie to settlersy, sim city i cywilizacja, a w EU4 się wciągnąłem jak w mało co. Nie wiem ile mam łącznie przegranych godzin, bo sporą część czasu na początku leciałem na piracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzeczywiście z początku jest dużo rzeczy do ogarnięcia, ale da się to załapać bardzo szybko. Bardziej problemem jest ilość możliwości i aspektów kierowania