Wpis z mikrobloga

PRZESTROGA którą polecam przeczytać , serio serio :) Za pewne wśród #aliexpress jest dużo Januszów, którzy szukają promocji typu #jd. I teraz krótka informacja (którą polecam przeczytać) czemu bardziej ja, #majsterpirzu współpracuje z ibuygou, a nie z innymi, chińskimi sklepami (choć nie wszystkie takowe są). O tym wspominał mi też kiedyś @mcdogg , którego też potraficie skrytykować bezpodstawnie, ale to nie ważne - przejdźmy do rzeczy, bo to po prostu przeestroga i ostrzeżenie.

JEden z użytkowników MIUIpolska forum zakupił sobie #xiaomi Mi Note w dobrze znanym sklepie na aliexpress, który ma ponad 58 000 opinii, ogólnie pozytywnych - http://www.aliexpress.com/store/609089 . użytkownik ten postanowił zdjąć tylne szkło, po czym okazało się, że telefon jest refurbished - sprzedawany jako nowy. Skąd taki wniosek? A no jak widać na zdjęciu plomby na śrubkach zostały zerwane, przez co telefon na 100% był majsterkowany i na 100% nie jest nowy, w dodatku nie byl naprawiany w serwisie Xiaomi który JAKO JEDYNY NAPRAWIA NA ORYGINALNYCH CZĘŚCIACH - wszystkie inne chinskie serwisy (takowe banggood czy gearbest maja chyba swoje wlasne serwisy) naprawiaja na nieoryginalnych czesciach (na 90% jestem pewny). I skad pewnosc, ze nie w serwisie Xiaomi ? Bo byłyby nalepione kolejne plomby od Xiaomi.

Co może spowdować taka naprawa? Ano podam jeden, prosty przykład - nieoryginalna bateria, taniej, słabej jakości która może sama 'wybuchnąć'. Nie chciałbym wtedy rozmawiać przez telefon..

@mcdogg ( w żaden sposób z nim nie współpracuje ani nie reklamuje ! ) sprzedaje telefony i kiedy kupilem u niego bodajze pro 5, powiedzialem, ze gdzies jest 50usd taniej niż mi sprzedaje i czemu mi oferuje tak drogo. Wtedy powiedział, że telefony potrafią być na start naprawiane, używane itp itd. I to jest prawda, co udowadnia ten post i zdjęcie.

Wiecie bądź nie, z tego co mi wiadomo, na jd.com jest 1miesiac gwarancji rozruchowej, a chyba nikt jeszcze z takowej nie korzystał i nei wie, jak to w ogóle wygląda. Słuchajcie, cebula cebulą, ale chyab czasem lepiej dołożyć parę USD i kupić coś naprawdę pewnego z pewnego sklepu, nie?

Troszke zaspamię tagami, ale to dotyczy się też i tych sklepów, bo takim jak #gearbest czy #banggood nie ufam - to są sklepy które zatrudniają conajmniej paredziesiąt osób i mają taki przemiał produktów, że wszystko tam jest możliwe.

#aliexpress #xiaomi #android #majsterpirzu #banggood #gearbest
Pobierz Pirzu - PRZESTROGA którą polecam przeczytać , serio serio :) Za pewne wśród #aliexpre...
źródło: comment_d9AcnOxdPCo6AL4lraxO1melC8sfv5mO.jpg
  • 51
Ten ląduje na przeglądzie jest sprawdzany, wymieniana jest zarysowana obudowa, i sprzęt jest pakowany ponownie jako nowy, bo przecież po 10 dniach użytkowania bebechy się nie zepsuły


@atna-nefarious: Nie żebym reklamował, ale mam info z pierwszej ręki. U jednego z największych nowych operatorów w Polsce (nie będę podawał firmy, kto wie ten wie) wszystkie rzeczy z 10-dniowych (obecnie 14) zwrotów nie wracają ponownie do innych klientów. Sprzęt jest sprzedawany pracownikom firmy
@chinskisprzedawca: @albert107: Kupiłem kiedyś na IBG i kupiłem też na JD różnica jest taka że JD jest o wiele tańsze , ale paczka idzie dłużej. Ps. kupiłem na JD LeTV X600, kilka dni temu dostałem paczuszkę fabrycznie zafoliowaną, co w chińskich sklepach rzadko się zdarza. Jak kupiłem jednorazowo telefon w IBG to sklep nakleił swoją reklamę na pudełko z telefonem. A co do sprawdzonych chińskich sklepów to wszystkie są tu:
@Pirzu: > Dlatego ja jestem ABSOLUTNIE przeciwny tej ustawie. jezeli chce sklep - moze sam sobie takie cos stworzyc. Przeciez moge zrobic impreze dla 200 osob, kupic sprzet audio za 30 000zł na jedna noc i oddac.

Prowadze tez kanal na YT - przeciez moge kupowac w sklepie teleofny, testowac z ostrożnością i w ciagu 2 tyg oddawać.

@vaxx: o którym mówisz?


sorry ale #!$%@? mega. Właśnie jest jak piszesz,