Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, dużo osób pisze o powerbanku #xiaomi 10000mah za 40zł z Chin. Przeglądając serwisy przez Was polecane, ciężko znaleźć ten sprzęt w takich cenach. Niektórzy przesadzają z tą taniością, czy ja nie umiem szukać? Jak Wy to kupujecie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#powerbank
  • 36
@945gdvi: na razie to przespałeś, na banggood podnieśli ceny od nowego roku, obniżki trzeba się spodziewać (przypuszczalnie) na chiński nowy rok. Do tego jak ktoś zbierał punkty w konkursie banggood przed nowym rokiem to może sobie zbić jeszcze 5$ i w praktyce wyrwać za niecałe 30 CBLN
@przemo93c: cena nieco wyższa od wszechobecnie polecanego xiaomi, ale dobrze wiedzieć
@vinmcqueen: nigdy nie zamawiałem niczego z tych zagranicznych portali więc nie orientuję się nawet w całym procesie zamawiania itp, dlatego też żadnych punktów nie mam, ale ciekawa sprawa że za 30pln można go wyrwać :)
@vinmcqueen: mógłbyś choć ogólnie napisać coś na temat zakupów na tego typu portalach, jeśli masz z tym doświadczenie? Jak dokonuje się płatności, ile kosztuje wysyłka, ile się czeka i czy to są względnie bezpieczne zakupy?
@945gdvi: Cóż, ja nie kupuję za często na duże kwoty więc płacę po prostu bezpośrednio kartą płatniczą, którą mam do konta, ale ludzie polecają sobie założyć konto walutowe (np. w usługach bankowych Tmobile), kupować dolary w kantorze online (bo najlepszy kurs), a potem dla bezpieczeństwa jeszcze podpinasz pod PayPal dla bezpieczeństwa. Ja nigdy nie robiłem zakupów za jakieś kwoty +100CBLN to się w to nie bawiłem.

Z bezpieczeństwem z tych portali
@vinmcqueen: no dzięki, ja myślałem, że wszystkie te portale działają właśnie jak allegro. Przeczytam te tagi, może się czegoś dowiem. Może uda mi się trafić na dobrą cenę tego powerbanka :)
@945gdvi: Tylko aliexpress, reszta to są jakby oddzielne firmy. Sprawdziłem z ciekawości ceny tego powerbanka na najpopularniejszych portalach i na razie jest średnio, jak ci zależy na czasie to spytaj czy ktoś na mirko ma na sprzedaż, bo czasami ktoś sprzedaje nówki np. @Reggy a przy obecnym kursie dolara może być nawet taniej niż z Chin przy obecnych cenach.
@vinmcqueen: Nie zależy mi jakoś bardzo na czasie, powerbank by się czasami przydał ale przeżyję bez niego jeszcze miesiąc czy dwa, jeśli mogą się pojawić jakieś fajne ceny. A jeśli się nie pojawią, albo będę chciał na już, to będę musiał szukać w kraju. Ogólnie interesował mnie sam temat tych chińskich portali, jak to jest z zakupami na nich, bo wiele słyszę o tym ale sam jakoś do tej pory bałem
@Reggy: Coś w tym jest, niby XXI wiek a jednak śmieszne, że ktoś wysyła coś do Ciebie z drugiego końca globu :) Tylko ktoś niedoświadczony w takich zakupach może szybko utracić swoje cebuliony jeśli dokona jakiegoś zakupu w nie taki sposób i nie u takich osób jak trzeba ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Reggy: Dobrze wiedzieć, że ochrona kupujących jest na dobrym poziomie. Jednak np takie bangood, co jakiś czas widzę wpis, że coś komuś nie doszło, że czeka już x miesięcy. Niby poważny serwis, a jednak zdarza się, że coś przepadnie i ostatecznie ktoś kupi to coś w kraju tracąc dwa razy :(
@945gdvi: Banggood ma najlepszą obsługę klienta jeśli chodzi o sklepy chińskie, zaginięcia przesyłek zdarzają się wszędzie, bo to drugi koniec świata jak już wspomniałeś, ludzie ostatnio narzekają na Banggooda, bo nie mogli kupić powerbanka za 2 złote, bo były jakieś błędne kupony i anulowali zamówienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)