Wpis z mikrobloga

#dakar 2016: czwarty czas Dąbrowskiego na prologu!

Po 171 kilometrach od startu w Buenos Aires zawodnicy rywalizowali w prologu, który powrócił po 11 latach do Rajdu Dakar. Jego wyniki będą stanowić listę startową do pierwszego etapu.

Do próby o długości 11 kilometrów na początku wystartowali quadowcy. Najlepszym czasem popisał się Ignacio Casale. Chilijczyk wykręcił czas 7:14, pokonując o 5 sekund Argentyńczyka Marcosa Patronelliego i o 7 sekund Pablo Copettiego. Czwarty czas uzyskał A. Patronelli (+8s, wszyscy na Yamahach), piąty Bonetto (+10s, Honda). Rafał Sonik uzyskał czternasty czas, tracąc 23 sekundy (Yamaha).

19:34 – Maciej Berdysz, pierwszy z naszych motocyklistów, na mecie prologu. Jego czas to 7:54 i aktualnie daje mu to 16 miejsce (50 zawodników na mecie).

19:56 – ze stratą blisko pięciu minut na mecie Jakub Piątek – aktualnie 85 czas (na 92). – Początek z problemami, ponieważ „utopiłem” motocykl w rzece, ale na szczęście udało się go uruchomić i dojechać prolog.

20:40 – Rafał Sonik po prologu: Tuż przed startem do oesu straciłem, nie wiem czemu, podstawowy metromierz – ten, który najdokładniej podaje odległości. Musiałem używać zapasowego, trochę mnie to spowolniło. Na wyjeździe z rzeki pojechałem w drugą stronę niż trzeba było, bo tak mi pokazali kibice, widocznie zrobili żart. Kosztowało parę sekund, ale najbardziej się cieszę, że jestem na mecie pierwszego odcinka. Zdarza mi się wypaść z rajdu bardzo rzadko, ostatnim razem cztery lata temu, ale pierwszego dnia. Jak przejadę pierwszy dzień, dojeżdżam do mety – więc jest to dobry omen.

20:49 – Jadący z numerem 6 Joan Barreda Bort (Honda) i Ruben Faria (Husqvarna) zremisowali w kategorii motocykli na prologu. Z czasem 6:27 pokonali o trzy sekundy trzeciego na mecie Heldera Rodriguesa (Yamaha). Kolejne czasy uzyskali Van Beveren (+4s, Yamaha), Metge (+8s, Honda), Benavides (+8s, Honda), Farres Guell (+9s, KTM). Ósmy rezultat uzyskał Quintanilla (+10s, Husqvarna), dziewiąty Svitko (+11s, KTM), a dziesiąty Viladoms (+13s, KTM). Ze stratą 1:27 do mety dotarł Maciej Berdysz (77 czas, KTM), równe pięć minut stracił Jakub Piątek (126 czas, KTM).

21:10 – Pierwsze dziesięć załóg jadących samochodami już na mecie. Aktualnym liderem jest Carlos Sainz (Peugeot 2008 DKR) z czasem 6:11. 2s stracił do niego Nasser Al-Attiyah (MINI All4 Racing), 4s Nani Roma (MINI All4 Racing). Kolejne rezultaty uzyskali De Villiers (+6s, Toyota Hilux), Peterhansel (+6s, Peugeot 2008 DKR), Wasiliew (+10s, Toyota Hilux).

21:13 – Pierwszy czas uzyskuje Bernhard Ten Brinke (Toyota Hilux), pokonując o 3 sekundy Sainza i o 5 sekund Al-Attiyaha. Dalej jest Roma (+7s), De Villiers i Peterhansel (po 9s), Terranova (+11s), Wasiliew (+13s).

21:20 – Piąty czas uzyskuje Mikko Hirvonen (MINI ALL4 Racing), tracąc 7s do Ten Brinke. Sebastien Loeb notuje aktualnie ósmy rezultat (+9s, Peugeot 2008 DKR).

21:26 – Czwarty czas Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora (Toyota Hilux)! Polacy uplasowali się 5 sekund za Ten Brinke, 2 sekundy za Sainzem, 1 sekundę za Ponsem; zremisowali z Al-Attiyah.

21:30 – 26 sekund do aktualnego lidera na odcinku stracili Adam Małysz i Xavier Panseri (MINI ALL4 Racing). Aktualnie są na dwudziestej pozycji.

21:33 – Taki sam czas jak Małysz uzyskują Jakub Przygoński / Andriej Rudnicki (+26s, Mini All4 Racing). Miroslav Zapletal pilotowany przez Macieja Martona (H3 Evo) stracił 37 sekund.

21:36 – Aktualna pierwsza dziesiątka klasyfikacji samochodów: 1. Ten Brinke, 2. Sainz (+3s), 3. Pons (+4s), 4. Al-Attiyah (+5s), 5. Dąbrowski (+5s), 6. Roma (+7s), 7. Hirvonen (+7s), 8. De Villiers (+9s), 9. Peterhansel (+9s), 10. Loeb (+9s).

21:39 – 57s stracili do Ten Brinke Benediktas Vanagas i Sebastian Rozwadowski (Toyota Hilux); daje im to aktualnie 31 czas w stawce samochodów. W pierwszej dziesiątce bez zmian.

21:55 – Kolejne załogi na mecie. Dokładne wyniki znajdziecie tutaj. Poniżej pierwsza dziesiątka i Polacy:

1. Ten Brinke/Colsoul (Toyota Hilux) 6:08
2. Sainz/Cruz (Peugeot 2008 DKR) +3
3. Pons/Torlaschi (Ford Fanger) +4
4. Al-Attiyah/Baumel (MINI ALL4 Racing) +5
-. Dąbrowski/Czachor (Toyota Hilux) +5
6. Roma/Haro Bravo (MINI ALL4 Racing) +7
-. Hirvonen/Perin (MINI ALL4 Racing) +7
8. De Villiers/Von Zitzewitz (Toyota Hilux) +9
-. Peterhansel/Cottret (Peugeot 2008 DKR) +9
-. Loeb/Elena (Peugeot 2008 DKR) +9

22. Małysz/Panseri (MINI ALL4 Racing) +26
-. Przygoński/Rudnicki (MINI ALL4 Racing) +26

30. Zapletal/Marton (Hummer H3 Evo) +37

36. Vanagas/Rozwadowski (Toyota Hilux) +57

22:13 – Sebastien Loeb po prologu: To ważne aby przejechać czysto prolog i uniknąć błędów w pierwszy dzień. Nie miałem żadnych dużych problemów, wszystko idzie gładko. Zobaczymy jak będzie na dłuższych odcinkach. Zrobiłem co mogłem, ale nie chcę być tak czy siak z przodu, to nie jest moim celem. Jechałem trochę w kurzu podniesionym przez motocykl przede mną, nie jestem do końca pewien dlaczego, ale musiałem go wyprzedzić.

22:14 – Przypominamy, że o 23:06 relacja w Eurosport 1 z dzisiejszego dnia. Pełną ramówkę znajdziesz tutaj.

#rajdy24 #rajdy #motoryzacja
gabrally - #Dakar 2016: czwarty czas Dąbrowskiego na prologu!

Po 171 kilometrach o...

źródło: comment_djN9K8BaZ2akkcNyDqP1TpxnnBkiLaZT.jpg

Pobierz