Wpis z mikrobloga

Jak ćwiczyć na rowerze stacjonarnym w domu żeby schudnąć ? Przydało by się mi schudnąć jakieś 5 kg w dwa miesiące .... i gdzieś w garażu kurzy się taki rower więc chciałem go wykorzystać :P ale nie wiem jak powinny wyglądać ćwiczenia na nim żeby się bardziej odchudzić niż łapać kondycję czy tam mięśnie nóg wzmocnić :P Pomoże ktoś?

#pytanie #odchudzanie #cwiczenia #silownia #rower
  • 13
  • Odpowiedz
@artur1792:
interwały rób. Stacnonarny niestety dużo nudniejszy niż zwykły, najlepiej jakąś muze albo film sobie odpalić i #!$%@?ć te 2-3h
  • Odpowiedz
@rdy: na necie jak czytam to trochę inaczej jest napisane, zazwyczaj interwały są po kilka sekund, np. 8 sek max 12 sek przerwy i tak 60 razy (zajmuje 20 min) i 3-4 razy w tyogdniu
  • Odpowiedz
@artur1792: 15 minut rozgrzewki. 5 x 1 minuta pedałowania jedną tylko nogą. 5x5min FTP (intensywność, jaką jesteś w stanie utrzymać przez godzinę - jak nie masz pulsometru, to jest to mniej więcej intensywność, podczas której jesteś w stanie z trudem rozmawiać, nie pełnymi zdaniami ale raczej zlepkiem słów) + 5 min odpoczynku

15 minut schłodzenia. Czas dobrany pod 2 odcinki serialu lub 1 film ;)

Powtarzać 3 razy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@artur1792: Nie musisz nawet na nim wsiadac. Rower, orbitrek, bierznia - to wszystko spala tylko kalorie, a nie wplywa na metabolizm. Na dobra sprawe zjedz po prostu te 300 kcal mniej i tyle.
  • Odpowiedz