Wpis z mikrobloga

Lawwykopki mam pytanie, na które mam nadzieje uzyskam odpowiedź. Przed świętami miałem zwolnienie chorobowe w pracy, które obowiązywało od 15 do 19 grudnia. W sobotę 19 grudnia było odrabiane za 31 grudnia, jeszcze tydzień wcześniej odrabialiśmy za 30 grudnia, ale wtedy akurat byłem w pracy. Dzisiaj usłyszałem, że nie mogą mi tej soboty zaliczyć, bo nie była ona odpracowywana ustawowo i teraz 31 grudnia powinienem przyjść do pracy, albo ewentualnie poprosić o urlop.

Czy to jest wszystko zgodnie z przepisami, czy po raz kolejny Januszex robi mnie w c---a?
Na tym słynnym forumprawne.ork był podobny problem i tam była odpowiedź, że nie mogą zmuszać do odpracowywania tego dnia, a jak będą się upierać, to zgłosić do PIP.
Teraz kolejna sprawa. W swojej liście, którą podpisuje nie mam nic zaznaczonego w dniu 31 grudnia. Chorobowe mam zaznaczone od 15 do 18, a sobotę 19 grudnia mam przekreśloną (nie wiem co to ma być xD). W jaki sposób mam się wybronić? Jeżeli się podpiszę, to uznają, że oszukuję, a raczej nie ma co liczyć, że mi wpiszą chorobowe w tym okienku.
Czekam teraz na opinie Mirkowych ekspertów.

#pracbaza #januszex #prawopracy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vestor: jajebix masz zwolnienie lekarskie i powinieneś wywalić wała na janusza, okres dotyczył też soboty, więc mogliście wtedy odrabiać nawet urodziny papieża, a i tak mógłbyś to olać z mając lekarski kwit.
  • Odpowiedz