Wpis z mikrobloga

➤ Info dla wszystkich, co nic nie wiedzą o tzw. NoSQL a chcieliby się czegoś nauczyć

Święta, święta i po świętach... co prawda nic nie kodowałem, ale na święta z budżetu szkoleniowego kupiłem sobie roczny dostęp do #codeschool :)

Wczoraj i dzisiaj zrobiłem sobie dwa kursy, a jutro siadam do MongoDB... pomyślałem, że w sumie czemu nie pouczyć się z Wami drogie mireczki... dlatego jutro o 19:00 robię streaming na https://www.livecoding.tv/noisy/ :)

Gdyby ktoś chciał dołączyć, to zapraszam, tym bardziej że ten kurs na codeschool jest normalnie płatny


mikrorecenzja: dwa kursy, które wczoraj i przedwczoraj zrobiłem, z myślą, że przydadzą mi się do pracy:

- ES2015: The Shape of JavaScript to Come - o nowościach jakie przynosi ecmascript 2015 (aka ES6), całkiem fajny, oceniłbym na 8,5/10

- Staying Sharp with Angular.js (to jest drugi kurs angulara dostępny na CS), ten kurs tak bardzo mi nie przypadł do gustu, ale to może dlatego, że większość z materiału znałem... niemniej, dobre na powtórkę na święta ;) mocne 7/10

Materiałów z codeschool'a nigdy nie traktowałem jako "wystarczających", ale wg mnie są dobre, by szybko opanować pobieżnie nieznaną wcześniej technologię/bibliotekę/język. Co do angulara, to teraz zaczytuję się w ng-booku, natomiast gdyby ktoś chciał polecić coś ciekawego co do ES2015, to będę wdzięczny :)


#naukaprogramowania #programowanie #bazydanych #nosql #livecodingtv #letscode
Pobierz noisy - ➤ Info dla wszystkich, co nic nie wiedzą o tzw. NoSQL a chcieliby się czegoś ...
źródło: comment_vU1XgKiJlCb2FCSqUG4SeHwqcFEOamdu.jpg
  • 20
@noisy: Rozumiem, że w front-endzie siedzisz?
Co sądzisz o Angular2, ja jako początkujący w MVC powinienem się zainteresować 2, czy 1? 2 o wiele wydajniejsze, łatwiejsze itd. ale jest nowe i nie wszędzie używają.
Co byś polecił do nauki Angulara 1/2, komuś, kto nie miał styczności z MVC ale zna JS? Książka, e-book, video itd.
Hue, jest taki protip, że jeśli zastanawiasz się między użyciem SQL a noSQL, to oznacza, że musisz wybrać noSQL. IMO noSQL sprawdza się przy naprawdę małych bądź naprawdę dużych rzeczach, gdzie nie trzeba stosować relacji, bo gdy na ową się zdecydujemy to prędzej włosy z głowy wypadną, niż zbuduje się to co trzeba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@noisy: dzięki za tutorial do Angulara. W sieci jakoś mało porządnych materiałów o tym. Tak przejrzałem i tu też malutko.

O NoSQL chętnie posłucham (jak nie zapomnę i nie będę spał). Jestem totalnie zielony i słyszałem o nim tylko tyle, że powinienem go używać.
@Melcma: mam się raczej za fullstacka, jednak obecnie faktycznie więcej pracuje we frontendzie. Do angulara 2 jest jeszcze bardzo mało materiałów. Dopóki faktycznie nie zostanie zreleasowany, ten stan raczej będzie się utrzymywał. Obecnie natomiast jak wspomniałem czytam ng-booka, który także ma swoją wersję dla Angulara 2, którą uaktualniają na bieżąco. Książka jest droga, jak poczekasz jakieś 2-3 tygodnie, to będę mógł zrobić recenzję :)