Wpis z mikrobloga

Mam bardzo dobrego przyjaciela, który właśnie rozstał się z #rozowypasek, ponieważ jak się okazało, tamta mimo kilku lat związku, myślała ciągle o byłym i prawdopodobnie miała bolca na boku #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A więc ja, jak na dobrego przyjaciela przystało, ruszyłem mu z pomocą, wiecie - disco, whisky i artystki ... ale niestety okazało się to tylko środkiem tymczasowym dla ukojenia jego bólu. Sprawa jest tym bardziej skomplikowana, że mieszkają obok siebie w jednym bloku i nie ma mocy, żeby się razem gdzieś nie spotkali, bo tak to bywa.

Dlatego też, zaproponowałem, żebyśmy wyjechali na jakiś czas zagranicę, na co kumpel odpowiedział, że miał mnie właśnie o to prosić. Oboje zajmujemy się logistyką i zarabiamy obecnie ok. 3000 złotych na rękę miesięcznie, więc nie jakieś kokosy, a w dodatku w mojej firmie od jakiegoś czasie źle się dzieje, tzn. zaleganie z premiami, kłótnie o swoją kasę i takie tam cyrki, dlatego też bez bólu i smutku opuszczę mojego obecnego chlebodawcę, jak również w/w kolega, który jest w bardzo podobnej sytuacji, nie będzie miał z tym problemu.

Postanowiliśmy więc skierować swój post do Mireczków spod tagu #emigracja #holandia #uk #anglia #praca #norwegia #dania #szwecja #niemcy #finlandia #kiciochpyta , ponieważ kolega dość mocno mirkuje, ale nie chce pisać z official konta, bo w robocie znają login, a mówi, że woli ich postawić przed faktem dokonanym. Nie raz zarówno on, jak i ja (z konta dziewczyny OFC) udzielaliśmy się w jakichś akcjach na Mirko, dlatego też wspólnie postanowiliśmy, że nie zaszkodzi spytać, a nuż ktoś z was słyszał o jakiejś pracy na magazynie, czy coś takiego, gdzie akurat szukają dwóch zmotywowanych do pracy ludzi ?

Oboje mówimy po angielsku, umiemy obsługiwać komputer, mirkować, lurkować, potrafimy ciężko pracować i chcielibyśmy spróbować czegoś innego, niż praca w naszym rodzimym kraju, a teraz nadarza się fajna sposobność z uwagi na w/w.

Pomożecie?
  • 21
@Melcma: Przecież nie będą całe życie na tym magazynie siedzieć, a gdzieś trzeba zacząć. Poza tym jak znają dobrze angielski to możliwe, że znajdą robotę w zawodzie, bo jest bardzo dużo polskich kierowców i dlatego dyspozytorami też są bardzo często Polacy. Na każdym depo ich spotkasz @TeTTeAPL
@Melcma: wystarczy dobra znajomość języka i deczko szczęścia, ja tak miałem. Zero znajomości, pierwsza praca w UK.
@TeTTeAPL: również polecam #yorkshire i okolice #barnsley na początek. W magazynie/fabryce nie jest jakoś cudnie, ale jak nie boicie się pracy to przemęczycie się kilka miesięcy i możecie ruszać do szukania pracy w zawodzie. Właśnie jestem na tym etapie.
@system_shock: @James_Earl_Cash: ogólnie z maks rok to można popracować w magazynie, jest ok, ale polecam poczytać historie o pracy w magazynie ASDA, Eddie Stobard, TESCO, jak zatrudniali ludzi jako self-employed i musieli pod koniec roku placic 50% tego co zarobili, jak niszczą ludzi psychicznie i ich wykorzystują, ale są też dobre magazyny, ja trafiłem do takiego i mam bardzo lekka pracę ale time to move on, startuję na web developera,
@Melcma: masz jakiś link do tych 50% na self-employed? Trochę dziwne mi się to wydaje, bo sam jestem na Ltd i może po prostu nie do końca rozumieli jak się rozliczać, np. byli płatnikami vat, ale nie wiedzieli, że dostaje się zwrot itp.
@James_Earl_Cash: zatrudnili ekipe, podpisali papiery, że są self-employed, wydawało się ze zwykla praca na magazynie za 7.20/h, pare miesiecy temu dostali rozliczenie, ze maja do zaplaty kilka tys funtów, gg wp, zgaduje ze pracodawca obciazyl ich wszystkimi oplatami, chyba troche inna zasada niz freelancer, raz ze nie rozumieli to co podpisuja, dwa, ze wykorzystali ich nieznajomosc jezyka
@TeTTeAPL: obecnie, po świętach do marca, to najgorszy czas na szukanie pracy w logistyce. Mimo wszystko powodzenia. Holandia, wydaje mi się, jest najbardziej rozwiniętym krajem jeśli chodzi o tę branżę.
@TeTTeAPL: zajmujecie się logistyką i zarabiacie 3000 na rękę - w UK w jakimś magazynie będziesz zarabiał minimalną, czyli jakieś 1200F na rękę max, przynajmniej na początek. Czemu tak cię tu ciągnie do gównopracy? Nie lepiej poszukać w Polsce lepszej pracy skoro macie doświadczenie a kasa nie jest najgorsza?
@PoProstuMichal: Dzięki

@James_Earl_Cash: Boję się o nerki

@STA1KERpl: Mniej więcej taki jest plan xD

@James_Earl_Cash: Otóż to

@system_shock: Dzięki

@Bociek01: OK, dzięki

@patrol798: Bo chcemy wyjechać z Polski i zobaczyć, jak się żyje gdzie indziej. 3000 to wcale nie są dobre pieniądze. Pozdrawiam

A teraz może z innej strony, jeśli nikt nie podał żadnego konkretnego namiaru - znacie jakieś sprawdzone agencje pracy, magazyny, gdzie szukają