Wpis z mikrobloga

KE chce wyjaśnień i wstrzymania nowej ustawy o #trybunalkonstytucyjny. W odpowiedzi prawactwo pyta, kim jest Frans Timmermans, który pod stanowiskiem KE się podpisał, bo "dumni Polacy sami sobie ustalają, jakie ustawy uchwalają" (Gmyz).

Otóż Timmermans jest odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Wiceszef KE Frans Timmermans jest z Bredy, zasłużony dla pielęgnowania pamięci żołnierzy gen. Maczka.

– Polscy żołnierze zatrzymali się w domu mojej matki (front stanął w Bredzie na wiele tygodni). Jeden z nich był z zawodu krawcem i uszył mojemu ojcu, który miał sześć lat, malutki mundurek. Ojciec w ten sposób stał się maskotką oddziału. Polacy obiecali matce, że gdy skończy się wojna, wrócą, aby ją odwiedzić. Ale żaden nie wrócił. To był czas, kiedy polscy żołnierze walczyli i ginęli za wolną Polskę, ale doczekać się jej nie mogli. – mówił min. Frans Timmermans


A wy #4konserwy, co zrobiliście dla Polski oprócz hejtu w sieci?

#neuropa #polityka #bekazprawakow
  • 9
@GangrenaM @se_mallo @lerner Tak się składa, że mój pradziadek był jednym z żołnierzy brygady pancernej gen.Maczka i w mojej rodzinie kultywuje się jego pamięć. Może więc zamiast wylewać własną frustrację to poczytajcie o losach owej brygady i sami coś zróbcie, bo prawica ma dziesiątki organizacji o charakterze martyrologicznym, a wy zaś macie tylko wieczną prymitywną bekę. Dodatkowo wedle waszej ideologii, to ten Timmermans to jakaś prawacka ciemnota więc nie rozumiem skąd nagle