Wpis z mikrobloga

Zgodnie z zapowiedzią, wrzucam przeformatowany tekst pt:
LSD-25: skutki, zagrożenia, mity

Jest to stary tekst, pewnie starszy od niektórych z tych, którzy z niego skorzystają ;)
Niektóre rzeczy się nieco zdeaktualizowały, ale generalnie jest dobry i polecam go wszystkim przyszłym psychonautom.

http://pokazywarka.pl/lsd-faq/

Jak ktoś dostrzeże jakiś literówki itp, proszę o info.

#lsd #psychodeliki #narkotykizawszespoko

kubako - Zgodnie z zapowiedzią, wrzucam przeformatowany tekst pt:
LSD-25: skutki, za...

źródło: comment_ogUyDOZN5tQgrrkKVAzx6jgo9RoBJMQ7.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@kubako: co myślisz o filozoficznym podejściu do psychodelików? Mnie to szczerze irytuje, gdy ktoś mówi, że po tripie doznał oświecenia, zrozumiał swoje ego czy zmienił swój pogląd mną świat itp itd.... Nie twierdzę, że taki trip jest kompletnie bezwartościowy, bo zainteresowani tematem wiedzą, że w historii były wybitne jednostki, które znaleźli inspirację itp. No ale gdzie osobie sportowo biorącej narkotyki do wielkiego umysłu....
  • Odpowiedz
@jan-sulim: Psychodeliki odblokowują zupełnie nowe drogi myślowe i pozwalają spojrzeć na różne sprawy z innej strony, więc moim zdaniem coś jak najbardziej jest na rzeczy. Choć oczywiście nie u każdego i nie zawsze jest to widoczne.
  • Odpowiedz
@jan-sulim:
@maciek_gi:
Właśnie w tym jest problem, że część osób po szoku umysłowym (z braku lepszego określenia tak to nazwę) po doświadczeniu psychodelicznym tworzy s obie w głowie mini-sektę. To jest zachłystuje się każdą myślą na tripie i przyjmuje ją jak prawdę objawioną a siebie jako jej proroka. Ja jestem zdania, że pdychodeliki są jak każda inna rzecz na świecie, czyli mogą pomóc lub zaszkodzić, zależy kto i jak korzysta.
  • Odpowiedz
@Kampala: Nie słyszałem o przypadku uznania siebie za proroka, ani nic podobnego. To o czym piszesz to raczej nie kwestia psychodelików tylko ukrytej choroby która wyszła pod ich wpływem na jaw.
  • Odpowiedz
@maciek_gi: to była trochę metafora, z tym prorokiem. Chodziło o uzurpowanie sobie prawa do głoszenia jakichś prawd objawionych. Jest sporo takich psychodelicznych szamanów. Alternatywnych do wszystkiego, co tylko istnieje. Ze szczególnym uwzględnieniem krytycznego rozumowania.
A ukryte choroby psychiczne? Co to w ogóle znaczy? Słyszałem co najwyżej o chorobach we wczesnym stopniu rozwoju lub o ludziach podatnych na jakieś choroby. Ale mniejsza o nazewnictwo.
Nie twierdzę, że jest jakieś realne prawdopodobieństwo zapadnięcia
  • Odpowiedz
@jan-sulim: @maciek_gi: @Kampala:
Wyszło dość długie, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta ;)

Wszystko zależy od definicji (oświecenia, ego, proroka, a nawet wybitnej jednostki) ;)

Moim zdaniem poza stricte rozrywkowo-artystyczną częścią tripa - czyli różnego rodzaju halucynacjami słuchowymi, wizyjnymi i oddziałującymi na inne zmysły, oraz uczuciu euforii, oraz tuzinowi innych doznań, jest też ten wpływ na umysł i myśli. Psychedelic headspace. Nie wiem jakie macie doświadczenia, ale w moich
  • Odpowiedz
@kubako: Mój największy problem dotyczył właśnie na oddzieleniu truizmów wynikających z błędów poznawczych i popadnięciu w błędy wychodzących z braku doświadczeń na dany temat. Przekonywanie się do własnych przekonań, dość słabo ujęte językowo, dobrze oddaje stan. Spirytualność (?) przeżyć wiąże się chyba z uczuciem pojednania ze światem ożywionym i wyzbyciu się poczucia, może nie tyle indywidualności co, wyjątkowości w egoistycznym tego słowa znaczeniu. Sam miałem wrażenie, ze gatunek ludzki tak do
  • Odpowiedz
Wrzucisz ma pw o jaka grupę Tobie chodzilo, bo chyba czuje na języku podobny smak.


@technosobliwosc: Przyznam, że nie wiem o co chodzi z grupą :) Może słownik telefonu Ci zmienił coś przy pisaniu? Jakbyś chciał coś doprecyzować, pytaj śmiało na pw.

Mój największy problem dotyczył właśnie na oddzieleniu truizmów wynikających z błędów poznawczych i popadnięciu w błędy wychodzących z braku doświadczeń na dany temat


Pisząc o truizmach, mam na myśli,
kubako - > Wrzucisz ma pw o jaka grupę Tobie chodzilo, bo chyba czuje na języku podob...
  • Odpowiedz