Wpis z mikrobloga

Mirki, planuję kupić blender kielichowy, możecie coś polecić? Chciałbym mieć zapas pojemności na przyszłość, ale ważniejsze jest, żeby małe ilości gęstych rzeczy (pasta curry, masło orzechowe) dobrze blendował. W małym blenderze ręcznym osadza się wszystko na ściankach i trzeba co chwilę przerywać blendowanie, żeby zgarnąć ze ścianek.
#gotujzwykopem #kuchnia
  • 7
@arekp:
@antarct: zupy i szejki zrobią się w bylejakim właśnie :< na male ilości nie wiem czy nie warto zerknąć na takie mniejsze rozdrabniacze. jak cos znajdziesz dobrego to wołaj :D
@gagit @antarct: Zdecydowałem się na PHILIPS HR2166/00. Nie jest to jeszcze bardzo duża cena, a według opisu ma wszystko, czego potrzebuję - zwykły szklany kielich do większości rzeczy, rozdrabniacz do wszystkiego co twarde (orzechy, czekolada, twardego sera (?), warzywa, owoce, cebulę i mięso (???)) i młynek do chyba wszystkiego co pośrednie (ziarna kawy, pieprzu, sezamu, ryżu, miąższu kokosowego, sera) i filtr.

Kosztował 260 zł.
Można kupić wersję:
- bez rozdrabniacza
@wrobel7 @gagit Generalnie jestem zadowolony. Tego młynka użyłem raz (nie potrzebuję mielić kawy czy większych ilości przypraw a do małych ilości używam moździerza), filtra nigdy. Czasem pocieknie trochę przez uszczelkę na spodzie kielicha jeśli się ją założy niestarannie.Kiedyś sam blender (bez kielicha) spadł mi z większej wysokości i pękła obudowa, ale nadal działa dobrze. W tej części między obracającym się napędem blendera a kielichem lubi się zbierać zabrudzenie, które jest trudne do