Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, ostatnio znów miałem mało czasu na pisanie tutaj, więc dzisiaj tak zbiorczo. Najpierw o tym, czym jeździłem przez ostatni tydzień: była to Alfa Romego Giulietta QV. Kolejkę publikacji mam taką, że test pewnie pójdzie już w 2016, ale mogę tak w skrócie napisać, że silnik jest kapitalny, ale dopiero kiedy się nagrzeje. Na zimno chodzi nieprzyjemnie głośno. Ale kiedy już "dojdzie" rewelacyjnie, wręcz rasowo brzmi i kapitalnie ciągnie. Gdybym miał wystawiać oceny samochodom wyłącznie na podstawie tego jak bardzo się do nich przywiązuję i z jak dużym żalem je oddaję, Giulietta QV zdecydowanie miałaby 10/10.
Mój egzemplarz miał dwusprzęgłowy automat, który spisywał się bardzo dobrze w trybie manualnym i równie dobrze, gdy QV cisnęło się do oporu. Gorzej przy spokojnej jeździe, kiedy chce się trochę przyszarżować. Mocniejsze naciśnięcie gazu, wejście na obroty, odpuszczenie gazu i brak reakcji ze strony skrzyni. W trybie normal trzyma za długo niski bieg, tak, jakby była w trybie dynamic, gdzie musi dawać szansę na natychmiastowe dalsze przyspieszanie.

Giuliettę QV oddałem wczoraj i jeszcze wczoraj poleciałem do Belgii, skąd aktualnie nadaję. Ford zabrał czterech dziennikarzy z Polski do swojego tutejszego ośrodka badawczego, gdzie będziemy mogli przetestować szereg samochodów z napędem na cztery koła. Część modeli, w tym S-Max i Mondeo AWD będziemy sprawdzać na asfalcie, część, w tym Ranger zabierzemy na offroad.
Wisienką na torcie będzie jazda Focusem RS. Fak jea. Niestety, ponieważ na razie jeszcze go nawet nie produkują, a pierwsze jazdy dla dziennikarzy odbędą się dopiero w lutym, póki co tylko na fotelu pasażera. Ale i tak jaram się jak Rzym za Nerona.
Niestety, nie przywiozę stąd żadnych swoich zdjęć, bo przed wjazdem do ośrodka badawczego mają nam zabrać aparaty i telefony ze względu na trwające testy różnych prototypów.

Zawsze staram się odpowiadać na wszystkie pytania i udzielać się w dyskusji pod moimi postami, ale tym razem będzie inaczej. Zostawiam ten post tutaj i pewnie na Wasze pytania odpowiem dopiero wieczorem, już z Polski.

PS już teraz mogę odpowiedzieć na jedno pytanie, które z pewnością się pojawi - nie, Alfa się nie zepsuła ( ͡ ͜ʖ ͡)

#alfaromeo #alfaholicy #motoryzacja #ford #samochody

Mój tag: #mzcars
Pobierz Dziekan5 - Siema Mirki, ostatnio znów miałem mało czasu na pisanie tutaj, więc dzisia...
źródło: comment_5gv7p2izaF3DOWzfh67oirH0WuFsaVOf.jpg
  • 26
@Dziekan5: Nie wiem czy jeździłeś Fiatem Bravo, ale nie odniosłes wrażenie, że Gulietta to własnie takie Bravo w nico ciekawszej budzie + kilka małych usprawnień (ponoć inne, lepsze tylne zawieszenie)? Chętnie bym kupił Guliette QV ale odnoszę wrażenie, że jesli chodzi o wyposażenie (komputer, dodatki) to niestety jest to mocno odgrzewany kotlet. Nie ma żadnych nowinek typu aktywny tempomat itp. Za to teraz można ją kupić już za 110k co jest