Wpis z mikrobloga

Mirki, to jest coś pięknego, ale jak tylko znajdę źródło to rozwalę siekierą. Wyłączyłem całe zasilanie w domu i dalej to jest. A najgorsze, że teraz to się pojawia co 3 minuty i trwa 3 minuty i tak przez 24/7 . Nie mam szans nawet zdjęcia z NOAA odebrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#krotkofalarstwo #rtlsdr #sdr
arturs36 - Mirki, to jest coś pięknego, ale jak tylko znajdę źródło to rozwalę siekie...

źródło: comment_nZizVjwzY1C9ftRbpufs1AbbiRJFmZob.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Stachu06: Zrzut zrobiłem teraz, jak mi takie ładne wzorki narysowało, nie w momencie wyłączenia zasilania. Robiłem test na wyłączonym prądzie w całym domu, kilka pików zakłóceń znikło, ale to najgorsze zostało bez zmian. To na pewno jest coś z zewnątrz, w domu tego antena nie łapie, dopiero duża na dachu oraz mała jak pójdę z lapkiem na dach.
  • Odpowiedz
@arturs36: Zbliżałeś się do routera wifi? Spróbuj. Większość routerów cholernie sieje na 2m. Jeżeli nie, zasilaj spoza portu USB - chociażby jakimś powerbankiem, ew z ogniwa, jeżeli łyka 3,3V. Przefiltruj też żyły data z usb. Procki mocno sieją. Daj znać, czy pomogło.
  • Odpowiedz
@technic: Tylko co nadaje sygnał na 135-141Mhz, skoro jest to lotnicze i satelity. Nie wolno na tym nic więcej nadawać. Sprawdziłem cały zakres od 8-1000Mhz i nie znalazłem nigdzie indziej tego zakłócenia.
@100kW: Pisałem wcześniej, to jest tylko w sąsiedztwie mojego domu i to dopiero na wysokości dachu, ok 10m nad ziemią, nigdzie indziej tego nie ma, 1km dalej - cisza, kraków cisza itd. Chcę ustalić co to
  • Odpowiedz
@100kW: cumplu drogi, prościej tego wytłumaczyć się nie da, lapek na baterii, zasilanie w całym domu wyłączone bezpiecznikami, stoje na dachu - co 3 minuty obrywam tym zakłóceniem, idę do środka piętro niżej - słabe zakłócenie, 2 piętra niżej - cisza, jadę gdzieś dalej - cisza, antena do testów mała nagoya 2m/70cm. Cała reszta sygnałów w porządku, z 50km zbieram przemienniki, dobrze odczytuje zdjęcia NOAA itd. Coś jest w okolicy
  • Odpowiedz
@arturs36: Coś musi siać po sieci energetycznej - pewnie gdzieś w okolicy załącza się akurat duży pobór mocy. Brzmi dosyć nisko, jak typowe niewyfiltrowane 50Hz z sieci. Jedyne, co przychodzi mi do głowy. Masz przyłącze energetyczne idące od góry domu ze słupa? To by był trop.
  • Odpowiedz
@100kW: Po drugiej stronie domu, 3 metry niżej niż dach. Ale czy przy wyłączonych bezpiecznikach w całym domu nie powinno nie pobierać nic prądu? :D
  • Odpowiedz
@100kW: Spróbuję zrobić w takim razie wyższy maszt, ciekawie to będzie wyglądało. Sąsiedzi już z niepokojem pytają co ja odpieprzam na tym dachu, antena GP niestety rzuca się w oczy. Na szczęście mój dom, mogę montować co chcę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz