Wpis z mikrobloga

#leftovers 2x8

Virgil to przecież starożytny Wergiliusz prowadzący Dantego po piekle.

Woda, która sprawia, że zapominasz, to mityczna rzeka Lete z Hadesu.

Tyle odniesień, tyle intertekstualności.

#pozostawieni to najlepszy serial, jaki oglądałem.

Książka już zamówiona.

#theleftovers #seriale
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cinkito: Tak, na filmwebie jest słabo oceniany. Dlaczego? Być może dlatego, że jest to niezwykle trudny serial w odbiorze. Nie ma tu żadnego humoru, nie ma nic lekkiego. Nastrój jest bardzo depresyjny. A każdy odcinek zostawia widza w poczuciu smutku i melancholii. Przynajmniej ja tak to odbieram.

Wiele w nim nie wyjaśniają i dodatkowo pojawia się sporo nowych wątków, które jednak krok po kroku zbierają się w pewną całość.

Serial jest bardzo refleksyjny, wdzięczny do interpretacji i zostawia mnóstwo pytań. Czemu zniknęli? Porwanie przez siłę wyższą, luterańska wizja Apokalipsy, wina ludzi, którzy zostali? Gdzie przeszedł Kevin? Co jest celem Winnych Pozostawionych? Czy 14 października TO się kiedyś powtórzy?
Jest tego po prostu dużo. I dla wielu ludzi serial może być niewygodny, bo nie stanowi dzieła czysto rozrywkowego, tylko, hm... refleksyjnego? filozoficznego? Sam nie wiem. To chyba pierwszy serial, o którym nie mogę powiedzieć żadnych konkretów. Dotykam jego fabuły bardzo po omacku, jednocześnie czując, że jest to Dzieło przed
  • Odpowiedz