Wpis z mikrobloga

@dallas63: Tzn. możesz pić mleko i przetwory mleczne o ile jesteś zdrowy, ale skłaniałbym się ku jego ograniczeniu. Gdy mowa o osobach ze schorzeniami autoimmunologicznymi to nabiał totalnie do odstawki. Teraz nie mam jak czegoś podlinkować do poczytania bo robię sprawozdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz poszukać pod pojęciami: ekscytotoksyczność, leaky gut syndrome
@dallas63: Nie wiem czy nie wykazujesz skutków ubocznych i czy jeżeli jakieś są to akurat przez nabiał, bo nie widziałem kompleksowych wyników Twoich badań. Ale jeśli nie zmagasz się z przewlekłymi chorobami, nie masz problemów ze strony układu pokarmowego po spożyciu przetworów mlecznych to możesz spożywać w rozsądnych ilościach, tylko po prostu nie ma sensu doszukiwać się w mleku jakichś szczególnych korzyści prozdrowotynych.
@dallas63:
Mleko jest dla cieląt, a koncentraty białkowe i tłuszczowe z niego, dla ludzi znających się na rzeczy.

A jak komuś "ciekną jelita" przepuszczając peptony i peptydy, a nawet całe białka, to niech sobie naprawi trawienie i biotę jelitową, zamiast unikać mlecznych, bo jelito powinno wchłaniać tylko aminokwasy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gavroche: Przyczyny nieszczelnych jelit:

Wiek AGEs, Alkohol, Kapsaicyna, Alergie i nietolerancje, Gliadyna, Tryptofan w dużych ilościach, NSAID, Przerosty bakteryjne, Stres, strach, Wyczerpujący wysiłek, Operacje/urazy, Omega-6, Zonulina, Jedzenie, IPP, Toksyny, Pasożyty, Wirusy


Do wywalenia z diety przy tym schorzeniu to oprócz wspomnianego nabiału, kukurydza, soja, rafinowane węglowodany, gluten, używki. A włączamy buliony, l-glute, kurkume, kiszona kapucha, kiszone ogórki, soki z kiszonek, grzybek tybetański.
@Gavroche: Według niektórych najzdrowsze jest jedzenie niczego. Obojętnie czy zapytasz "Mogę jeść smalec?" czy "Mogę jeść pietruszkę" i tak przyleci ktoś kto powie, że możesz dostać ostrego zapalenia dupy i umrzeć :/
@Jeden_Dwa_Trzy_: Na telefonie nie widziałem, czyli to:

Do wywalenia z diety przy tym schorzeniu to oprócz wspomnianego nabiału, kukurydza, soja, rafinowane węglowodany, gluten, używki. A włączamy buliony, l-glute, kurkume, kiszona kapucha, kiszone ogórki, soki z kiszonek, grzybek tybetański.
@loczyn:
Zacząć jeść wartościowe białko w każdym posiłku, bo replikacja białek nie czeka, jeśli nie ma wartościowego białka, produkuje małowartościowe z braku materiału.
Zacząć jeść najlepszą energię w każdym posiłku, by mieć jej dosyć na wszystkie potrzeby, a nie tylko dla najważniejszych narządów.
Zacząć jeść kilka razy w tygodniu dobre kiszonki oraz sery twarde, doraźnie mogą być komercyjne probiotyki z Lacidophius i Streptococcus.

Im bardziej zapuszczony organizm, tym dłużej potrwa łatanie
@loczyn: To co wyżej napisałem było odnośnie zespołu nieszczelnego jelita. Co do drugiego pytania, skoro już się z tego wyleczysz to nie widzę sensu włączać do diety czegoś co Ci te jelita popsuły. Osobiście nie jestem zwolennikiem jakichś restrykcji żywieniowych u zdrowych osób (co innego przypadki kliniczne), dlatego warto ograniczać niektóre produkty, ale nie eliminować ich całkowicie, jeżeli nie ma ku temu powodów, bo można na własną rękę nabawić się pewnych