Wpis z mikrobloga

@Myrcin-: Ten monitor będzie cie ograniczał...

Trzy monitory będą służyć do nauki i pracy, bo raczej do grania będę musiał dwa odpiąć xD...


W takim razie kup jeden dobry a dwa takie jak chcesz ;/
@Myrcin-: No do tego 350 raczej nie dokupisz:P Ja wiem że łatwo napisać "dołóż X zł do Y", ale rzeczy typu zasilacz, MOBO i monitor to jest sprzęt na długie lata i nie ma sensu na tym oszczędzać, zwłaszcza w przypadku zasilacza.
@Myrcin-: Dobra, tu moje niedopatrzenie..
.. ale dalej nie rozumiem koncepcji oszczędzania na reszcie podzespołów.
O ile dysk SSD to rozumiem, to pamięci brałbym 2133/2400 MHz na CL10/CL11(Haswellowa integra lubi wysoko taktowane pamięci, choć z racji posiadanego cache tutaj zasada powinna być ta sama), jeśli zasilacz ma mieć niski pobór to zdecydowałbym się z lepszą sprawnością i dla ciszy półpasywny, 200mm wentylatory(do jakiej to obudowy?) to o ile mają większe ciśnienie
@Unbeliev: Słyszałem, że lepiej RAMY CL9, a taktowanie nie ma prawie znaczenia.

Chłodzenie ma sprawność >85%, to chyba calkiem dobrze. A masz jakiś typ półpasywnego zasilacza?

Z wentylatorami to mnie przekonałeś. Wezmę te MegaFlowy.

Szczerze to z tymi ITX to nie mogłem za wiele znaleźć i sam nie jestem zbyt przekonany czy chcę MSI. Byłbym w stanie dopłacić do gigabyte, albo asrocka jeśli one są lepsze.

SSD kupiłem mieciac temu, a
@Myrcin-:

taktowanie nie ma prawie znaczenia.

Bardziej jest na odwrót
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/przeglad_igpu_test_zintegrowanych_kart_graficznych_amd_i_intel?page=0,14
http://www.anandtech.com/show/7364/memory-scaling-on-haswell/6
Optymalnie wychodzi 1866/CL9 choć to dotyczy starszych gier. Nowsze to porty z konsol gdzie pamięć jest wspólna(zarazem wysoko taktowana) i tam jest lubowność do wyższych MHzów

A masz jakiś typ półpasywnego zasilacza?

Najtaniej SST-ST30SF za 217 na morele

Wezmę te MegaFlowy.

Poszukaj wpierw recenzji, zobacz czy są narzekania na niego. Niemniej to co podesłałeś to mierne 120mm wypadają lepiej