Wpis z mikrobloga

Mirki zrobiłem frezare do płytek PCB.
Projekt to Cyclone PCB Factory. Miało być oryginalnie, ale już wprowadziłem kilka, drobnych zmian.
Fajna zabawka, polecam każdemu - jest to już najwyższy poziom lenistwa przy produkcji płytek.
Jak ktoś chce płytkę to pisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy okazji dziękuje @gromwell za wydrukowanie gratów.
#elektronika #pcb #cnc
Pobierz HamRadioOp - Mirki zrobiłem frezare do płytek PCB.
Projekt to Cyclone PCB Factory. M...
źródło: comment_pqqjHbFvBGfHoaBVXVAdP8jZx4qIfnc3.jpg
  • 38
@piastun: zrób sobie listę części, to zobaczysz co ile kosztuje, czym zastąpić ewentualnie, itd. Zasadniczo ja to widzę tak (w kolejności cena):
- wrzeciono, tutaj można by zastosować coś co się posiada (dremel jakiś czy inna grawerka, byle bicia nie miała na osi), albo najtaniej to zakup chińczyka DC ~50$ za 300W lub ~100$ za zestaw z zasilaczem, regulatorem i trochę tulejek ER11 - i tak to będzie lepsze niż dremel/proxon.
: Czy jak zamontuję odpowiednią głowicę do drukarki 3d to będzie to coś działało?


@oggy1989: Pytanie - do jakiej drukarki. Różnice miedzy drukarkami 3D (większość) a cnc lub taką maszynką ala-cnc są spore w sztywność całości.
W drukarce 3d (poza bezwładnością elementów podczas ruchów) w zasadzie nie działają żadne siły między głowicą drukującą a stołem/wydrukiem, więc tak naprawdę konstrukcja jest mocno wątła. Gdybyś próbował zamienić głowicę hotend na wrzeciono frezujące -
@hrumque: czyli teoretycznie da się ale praktycznie może być niedokładne


@oggy1989: nie tyle niedokładnie, co szkoda łamać frezy co chwila (a będą się łamać prawie przy każdym zwrocie kierunku obróbki)
@oggy1989: na prętach gwintowanych są spore opory toczenia, stąd osiągalne prędkości (z silnikiem nema17) są mocno ograniczone. Co w zasadzie przekreśla to rozwiązanie przy druku 3D
A znów lekko chodzące pręty kulowe (gdzie zamiast gwintu i nakrętki - są kulki jak w łożysku, idące po półokrągłym rowku) są bardzo drogie, i raczej niedostępne w takim rozmiarze (raczej znacznie grubsze)
@HamRadioOp: jeszcze mam takie pytanie - jak wygląda u ciebie zerowanie poziomu? Tzn ustawienie punktu Z=0mm i trzymanie tego na całej powierzchni roboczej?

Masz zrobione auto-zero? miedź na laminacie podłączana jako elektroda próbkująca, frez uziemiony, i automat zjeżdża Z w dół pomału aż dotknie frezem miedzi, zewrze obwód i da znać "teraz Z=0, jak zjedziesz na Z=-0.2 to będziesz frezował 0.2mm w głąb miedzi"

Czy nie ma problemu, że gdzieś w
@hrumque: bCNC ma w standardzie autopoziomowanie (odbywa się ono przed przejazdem). Sam wyznaczasz ile punktów ma sprawdzić = jaką dokładność chcesz uzyskać.

Ciekawostką jest to, że dremel mimo izolacji i mimo wtyczki bez uziemienia wykrywany jest jako zwarcie. Dlatego nie muszę podpinać 2 krokodylków - podpinam tylko do laminatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@HamRadioOp: ma autopoziomowanie wielopunktowe, czyli uwzględnia również nie-płaskość obiektu? Tak jak w firmware marlin/repertier, gdzie można drukować nawet na stole pod skosem, byle był wcześniej skalibrowany wielopuntowo? To byłoby fajne, bo umożliwiałoby bardzo dobrą grawerkę np na powierzchni czegoś całkiem "krzywego" (byle było przewodzące), tego mi w MACH3 brakuje trochę...
@HamRadioOp: no można i tak, ale to powinno być zrobione jak u ciebie - że fizyczne koordynaty - sterowania silnikami są "pod maską" korygowane wg wcześniejszej zdjętej z obiektu zasady, a koordynaty maszynowe/lokalne (np Z=0 na całej powierzchni płytki) wyświetlane i obrabiane z g-kodu - są już skorygowanymi, i g-kodu nie trzeba przerabiać ani zmieniać zależnie od tego, jak się kolejną płytkę położy.
@hrumque: Jaki soft do tworzenia gcodu - mam na myśli jakieś loga, obrazki,wektory itd.
Płytki też na niej robisz? Jakiego frezu używasz, na jak głęboko zatapiasz, jakie odstępy, jaki soft - wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam już prawie doszedłem do perfekcji, ale ciągle walcze np. z szarpaniem ścieżek (za szybki posuw?).
@HamRadioOp: szarpanie to może być wszystko - nie koniecznie posuw za szybki, może wynikać np z wibracji konstrukcji, wpadania czegoś w rezonans, z bicia wrzeciona, z niedoskonałości napędu osi itd.
Trochę da się ocenić co i jak, robiąc testowe ruchy - wyfrezuj kwadrat z przekątną i analizuj czy szarpanie jest takie same w osi X, Y, czy może występuje tylko gdy pracują oba silniki XY (przekątna), czy występują gdy jedziesz w