Wpis z mikrobloga

@oggy1989: Pewnie tak. Elektronika ta sama co w drukarkach więc pewnie to będzie pikuś.
@piastun: To jest właśnie gotowy projekt. Wszystko opisane na githubie. Elementy są z 3D i typowe materiały do frezarek/drukarek 3d (prowadnice, łożyska, śruby)
Mnie to wyniosło ok 1000zł, ale zamawiałem wszystko nowe, z polszy. Gdybym robił teraz drugą (a robię w szkole) to zmieściłbym się w 800zł (tak myślę).
  • Odpowiedz
@piastun: No to cena mocno przesadzona.
Nie schodziłem jeszcze do kresu możliwośći. Mam dość grube frezy (0,2mm i jeszcze jakiś tam) ale attiny 13 w smd wyfrezowała bez żadnego problemu. Na pewno stać ją na więcej. Jak chcesz to po kosztach wysyłki mogę ci freznąć sampla.
  • Odpowiedz
@oggy1989: praktycznie roznica pomiedzy drukarka a tym jest uklad napedowy
w drukarce masz pasek tam śruby, co daje o wiele wieksza dokladnosc
balbym sie robic to na podstawie drukarki, chyba, ze nie zalezy ci na gesto upakowanych sciezkach
  • Odpowiedz
Cyclone PCB Factory


@HamRadioOp: jak tam wygląda sprawa "cad-cam"? Tzn soft który przyjmuje jakiś format projektu pcb (w formie eksportowalnej z eagle albo protela itp), a generuje sterowanie hardware wykonawczym (czyli avr/arduino z grbl)
  • Odpowiedz
@hrumque: w eaglu skryptem "pcb-gcode" tworzy się gcode który następnie "bCNC" jest wysyłany na ramps.
Generalnie to od kilku dni staram się nauczyć jak konwertować różne sprawy na gcode tylko mi to nie wychodzi. Chciałem fajne logo mirko (podświetlone ledami) zrobić ale konwersja z wektorów na gcode mnie przerasta,
  • Odpowiedz
@HamRadioOp: hej dzięki za zainteresowanie. 0.2mm to 7-8mil więc robi wrażenie. Ja popełniłem błąd bo ten komplet kosztuje 500ojro :).
Ps. podeślij kilka linków do tych sklepów gdzie kupowałeś części.
Ps2. jak będziesz budował to dla szkoły to zrób dla siebie i potomnych taki tutorial, co gdzie i za ile kupiłeś, jak to składałeś itp itd.
pozdrawiam
  • Odpowiedz
@piastun: Kupiłeś już?
Frezy tutaj - zresztą tego z linku teraz odpakowałem i jest o wiele lepszy niż poprzednie - chyba najlepiej się sprawdzi do pcb.

A teraz uwaga - spam do tysiąca linków.
http://allegro.pl/show_user.php?uid=40865586 :::::::
PRĘT WAŁEK nierdzewny M8 8mm 1mb metr prowadnica (5734994091) 12,00 zł 2
4x śruba M3x8 DIN 912 A2 imbus nierdzewna reprap (5745771527) 1,00 zł 2
4x śruba M3x12 DIN 912 A2 imbus nierdzewna reprap (5745773819)
  • Odpowiedz