Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, muszę Wam powiedzieć, że doszłam do wniosku, że warto czasem wyjść z domu. Wkręciło mi się oglądanie zamków/pałaców/dworków. Tak po prostu.
Chciałam Wam pokazać i zachęcić do obejrzenia: zamek w Gołuchowie. Otoczony angielskim parkiem, przepiękne widoki. Może pora roku trochę nie ta na wycieczki, ale jakby ktoś nie wiedział co ze sobą zrobić, to polecam.

Są tu jacyś miłośnicy takich wypadów?

#zameknadzis #zamki #wycieczki #niesiedzwdomu
chupa - Mirki i Mirabelki, muszę Wam powiedzieć, że doszłam do wniosku, że warto czas...

źródło: comment_3vFrG4L0v7Adgf02OxkeOFUpEOBzzEwX.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@chupa: dawno tam nie byłem , ale dodatkowo były tam jakieś białe daniele i jeszcze jakieś zwierzaki. Ogólnie super miejsce do wybrania się w słoneczną niedzielę lub sobotę.
  • Odpowiedz
@rusty_zn-e: Nie miałam jeszcze okazji, chyba dopiero raczkuję, jeśli chodzi o takie wycieczki. Niemniej jednak spodobało mi się, myślę, że to dobry pomysł, zapowiada się obiecująco :]
  • Odpowiedz
@chupa: Jeśli na poważnie się zainteresujesz tematem, polecam zakupić leksykon np. ten. Sam w sobie zamek jest pod względem architektury na pewno interesujący, ale każdy z nich ma do opowiedzenia historię o jakiej się autorom sc-fi nie śniło, a dopóki jej nie poznasz będziesz zwiedzać stertę cegieł. I tak np. zamek w Bobrownikach został w 1409 poddany przez rycerzy, którzy zachowali życie a stracili honor. Dowódcę Warcisława z Gotartowic
plantagenet - @chupa: Jeśli na poważnie się zainteresujesz tematem, polecam zakupić l...

źródło: comment_90SihuRZlIAJ8jgXQvwUePsgtsIShYgZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz