Wpis z mikrobloga

1. Znaj dwa obce języki biegle (angielski, hiszpański)
2. Ucz się dwóch kolejnych (niemiecki, francuski)
3. Notorycznie mylą Ci się słówka pomiędzy językami i mówisz pół hiszpańsko-niemiecko-francuskim i wprawiasz każdego rozmówce w irytacje
4. Bez profitu

Mirki najgorzej jest z połączeniami, mówię coś po hiszpańsku do gościa z kolumbii i zamiast pero używam aber nie mając nawet świadomości że to robię, nie da się tego pozbyć.

( ͡° ʖ̯ ͡°)

#jezykiobce #francuski #niemiecki #hiszpanski #angielski #oswiadczenie
  • 7
@corpseRott: Też mówię po hiszpańsku i po angielsku, nieco po niemiecku i mam czasem ten sam problem, najczęściej w pracy do polskich kolegów wtrącam hiszpańskie słówka, oczywiście natychmiast zdaję sobie z tego sprawę i strasznie mnie to wkurza i deprymuje. Ale to pikuś, ostatnio wsł#!$%@?ę się we włoski, próbuję coś ogarniać z tego języka i jest tak niesamowicie podobny do dość dobrze mi znanego hiszpańskiego, że chyba nic z tego nie
@wiaterb: Tak, ale angielskiego nauczyłem się już sam nigdy nie odwiedzając żadnego anglojęzycznego kraju. Przerzuć się po prostu na media hiszpańskie, czytaj hiszpańskiego gazety zamiast polskich, nie musisz tam być żeby się nauczyć.
@wiaterb: Widziałeś odpowiedź kolegi u góry. To prawda. W rok można płynnie nawijać. Ale jak się bardzo mocno chce, można ten czas skrócić nawet do 3 miesięcy. Ale są dwa warunki: Trzeba chcieć, trzeba się uczyć i... czekaj jest trzeci warunek: Trzeba mieć prawdziwą motywację. I da się. Naprawdę. To samo dotyczy włoskiego i portugalskiego (nie władam nimi, ale znam ludzi którzy się szybko nauczyli)